Góly TELH: Stránského krasojízda, zadovka Červeného nebo lahůdka Němce

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

28. února 2016, 21:28

Ladislav Vácha

Jubilejní 50. kolo Tipsport extraligy ověnčily góly, jimž tentokrát dominují výstavní individuální akce! Nenechte si ujít dechberoucí sóla libereckého Jana Stránského a mladíka z tábora Ocelářů Radima Matuše, pohotové obkroužení brankáře při úniku v podání Stanislava Balána, úchvatnou akci v režii Vojtěcha Němce a chytrou zadovku Rudolfa Červeného.

Fanshop

Stránského slalom obranou Zlína (LIB – ZLN 8:4)

Krása, až oči přecházejí! Lídr z Liberce doma nelítostně kosil houževnatý Zlín a pro soupeře potupného "bůra" završil skvostnou trefou. Jakub Valský předal puk na hůl Jana Stránského, který se odhodlal k neskutečné individuální akci. Prohnal se jako vítr středním pásmem, v útočném území si povodil Martina Matějíčka a Patrika Urbance, dostal se mezi kruhy a povedenou střelou skóroval nad betonem brankáře Zavadila přesně k jeho pravé tyčce.

Balán nádherně objel Konráda (VIT – OLO 4:1)

Vítkovice v domácím prostředí bez milosti kosily silnou Olomouc, v 55. minutě zvýšily už na 4:0. Karel Sloboda přiťukl kotouč Lukáši Klokovi, jenž nádhernou kolmicí vyslal do samostatného úniku rozjetého Stanislava Balána. Šikovný útočník pláchl defenzivě Hanáků a oku lahodící akci dotáhl do gólového konce, když elegantně objel vyjetého gólmana Konráda a zasunul kus černé gumy do prázdné brány. Střelecká chytrost kanonýra jako hrom! 

Němec vystřihl pohádkový ťukes (KOM – MBL 4:3sn)

Krása, krása, krása! Kometa rozjásala svůj početný fanouškovský tábor excelentní kombinací, která se ve Zlaté helmě umístí hodně vysoko! Rastislav Špirko vybojoval ve středním pásmu puk a přihrál ho do jízdy Vojtěchu Němcovi. Nepostradatelný člen druhého útoku následně ukázal, že si náramně rozumí i se svým druhým parťákem Janem Káňou. Zadovkou mu přistrčil puk, jeho kolega mu ho rychle narazil zpátky, Němec si před brankářem Rittichem přehodil hrací předmět na bekhend a neomylně ho poslal do sítě. 

Matuš předvedl povedené sólo (TRI – PLZ 3:2sn)

Třinec ve své WERK ARENĚ musel dotahovat proti Plzni nejtěsnější ztrátu a dočkal se ve 30. minutě. Tomáš Kopecký dokonale načasoval nahrávku od mantinelu na osu hřiště, kde si najížděl Radim Matuš. Dvaadvacetiletý talent nastartoval své motory, protáhl se po pravé straně kolem Jakuba Jeřábka a svižné sólo podtrhl těžkým bruslařským manévrem, po němž nedal brankáři Machovskému vůbec žádnou šanci zasáhnout. Úžasná šikovnost! 

Červený překvapil soka zadovkou (MHK – CHM 2:3sn)

Mountfield nabral proti Chomutovu dvoubrankové manko, ale snížil na nejtěsnější rozdíl po naprosto nenápadné situaci. Rudolf Červený chtěl poslat puk směrem na soupeřovu bránu, ale kotouč vůbec netrefil ideálně. Nenechal se tím ale odradit, rychle ho dojel a z těžkého úhlu ho instinktivně nahazoval mazanou zadovkou do předbrankového prostoru. Tam operoval obránce Pirátů Jan Rutta, jenž bruslí nechtěně srazil touš za překvapeného gólmana Strměně. Pohledná branka a velké štěstí útočníka Východočechů!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz