Góly TELH: Štenclův gól z půlky, šibenice Bakoše či lahůdka Zlína

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

19. února 2016, 21:29

Ladislav Vácha

Šestačtyřicáté kolo Tipsport extraligy hokejovou krásnou vůbec nešetřilo, vybrat pět nejpovedenějších tref tak bylo hodně těžkým úkolem. Do výběru toho nejlepšího se nakonec vešly skvostné kombinace Zlína a Liberce, které zakončili Robert Říčka a Michal Řepík, oku lahodící souhra Jakuba Orsavy s Dmitrijem Monjou, dalekonosný projektil Jana Štencla, po němž překvapivě kapituloval brankář Maxwell, a bezchybná bekhendová střela Martina Bakoše.

Fanshop

Říčka uzavřel excelentní ťukes (OLO – ZLN 1:2sn)

To byl gól, který bude kandidovat minimálně na gól měsíce! Zlín hrál na začátku třetího dějství přesilovku, když vystřihl dokonalou kombinaci, nad níž muselo srdce i náročného hokejového fanouška nadšeně zaplesat. Do výstavního ťukesu se zapojila celá pětka ševců! Učebnicová akce začala u Martina Matějíčka, který nahrál na modrou čáru Tomáši Žižkovi, jenž rychle našel Robertse Bukartse. Lotyšský šikula posunul z okraje levého kruhu puk Petru Holíkovi, a aby toho nebylo málo, ten naservíroval kus černé gumy před brankoviště zaparkovanému Robertu Říčkovi, jemuž už stačilo jen trefit prázdnou kasu. Krása, krása, krása!   .

Moňa využil krásnou nahrávku (VIT – PCE 6:4)

Pardubice se představily v důležité bitvě na ledě trápících se Vítkovic a během třetí periody si vzaly zpět ztracené vedení. A to po špičkovém vyšachování soupeřovy defenzivy! David Tomášek z blízkosti modré čáry přihrál do rohu pásma Jakubu Orsavovi, jenž narýsoval vybroušený pas napříč předbrankovým prostorem. V ideální palebné pozici číhal ruský útočník Dmitríj Moňa, který v pokleku bez přípravy prostřelil bezmocného gólmana Bartošáka.  

Štencel z půlky překvapil Maxwella (VIT – PCE 6:4)

Pokud je v poslední době nějaký tým, který dokáže ztratit skvěle rozehraný zápas, tak je to nepochybně Dynamo! Ostravané smazali nejtěsnější náskok Východočechů a hned vzápětí mu zasadili tvrdý úder do vazu, ze kterého se už jejich soupeř nevzpamatoval. Vojtěch Tomi přiťukl puk na hůl obránce Jana Štencela, který si vybruslil na červenou čáru a poslal směrem na bránu dalekonosnou žabičku. Brankář Maxwell situaci hodně podcenil a musel se hodně červenat, protože hrací předmět mu k údivu všech v Ostravar aréně propadl až za záda. To byla obrovská chyba, jež stála Draisaitlovu partu minimálně bod! 

Řepík dotáhl parádní souhru (LIB – SPA 2:5)

Liberec prohrával před svými fanoušky se Spartou už 0:3, když na přelomu první a druhé poloviny zápasu vykřesal malou jiskřičku naděje. Petr Vampola z okraje kruhů nahrál Michalu Birnerovi, který už mohl z mírného úhlu na pravé straně klidně střílet, ale celou akci ještě vyšperkoval povedenou přihrávkou na druhou stranu brankoviště. Michal Řepík už potom neměl problém s tím, aby z voleje napálil puk do sítě za přesouvajícího se brankáře Taylora. Nádhera!

Bakoš bekhendem vymetl šibenici (LIB – SPA 2:5)

Pražané sice svému soupeři znovu odskočili na rozdíl tří gólů, ale Tygři dokázali bleskově odpovědět. A to brilantním gólem! Michal Bulíř vyhrál vhazování v útočném pásmu, a i když byl tísněný, prostrčil kotouč vedle sebe na Martina Bakoše. Slovenský forvard byl sice zády k bráně, ale to mu v zakončení vůbec nezabránilo. Puk si srovnal ideálně na hůl, bekhendem vypálil a chirurgicky přesnou střelou vzorně vymetl vzdálenější horní růžek Taylorovy klece! 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz