Góly TELH: Paráda Řepíka, chirurg Hyka a smolný vlastňák Kaberleho

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

29. ledna 2016, 22:06

Ladislav Vácha

Jednačtyřicáté kolo Tipsport extraligy nenabídlo jen krásné, ale i hodně neobvyklé branky! Podívejte se na prvotřídní samostatný nájezd libereckého útočníka Michala Řepíka, pohlednou plzeňskou kombinaci zakončenou nechytatelnou střelou Tomáše Svobody, lahůdkovou akci Mladé Boleslavi s gólovou tečkou Tomáše Hyky, trefu Jana Hrušky o záda Rostislava Olesze a nešťastný vlastní gól Tomáše Kaberleho.

Fanshop

Tomáš Svoboda nechytatelně zavěsil (PLZ – PCE 4:1)

Ťuk, ťuk, gól! Plzeň držela hubené vedení, když se v 50. minutě trefila po nádherné akci. Tomáš Svoboda vybojoval v útočném pásmu puk a přihrál Eriku Hrňovi, který mu zpoza brány kotouč poslal před brankoviště. Útočník Škody byl v obležení Martina Krajňáka a Ladislava Havlíka, ale i přesto se protlačil ke kotouči a z mírného úhlu na pravé straně ukázkově zavěsil pod horní tyčku. 

Řepík vystřihl krásný nájezd (LIT – LIB 2:3sn)

Vyrovnaná bitva Litvínova s Libercem dospěla až do samostatných nájezdů, v nichž velké drama rozsekl až Michal Řepík. A jak! Sedmadvacetiletý útočník se rozjel ke svému pokusu ve druhé sérii, vybruslil si až před bránu a rameny chytře naznačil, že půjde do blafáku. Místo toho ale vystřelil a napasoval puk přesně pod horní tyčku bezmocného gólmana Petráska. Skvostný nájezd!

Hyka parádně skóroval pod víko (MBL – CHM 5:2)

Chomutov se sice ujal v Mladé Boleslavi rychlého vedení, ale to mu dlouho nevydrželo. Brilantní souhru totiž ukázal druhý útok domácích, když u mantinelu tísněný Pavel Musil ideálně načasoval bekhendovou nahrávku na parťáka Tomáše Hyku. Mladý šikula Středočechů si sjel blíž k bráně a vykouzlil nádhernou střelu zápěstím, jež skončila v síti nad lapačkou gólmana Kristana. Bravo!

Hruškovi pomohla záda Olesze (KOM – VIT 5:2)

Kometa konečně zabrala a před svými fanoušky po pěti porážkách v řadě skolila trápící se Vítkovice. A pomohl jí k tomu hodně neobvyklý gól! Jan Hruška sice neuspěl po nahrávce Petra Tona v samostatném úniku, ale ke kotouči se dostal i za soupeřovou bránou. S hracím předmětem několikrát zamíchal na své holi a hodně překvapivě ho hodil před bránu. Tam stál Rostislav Olesz, od jehož zad se kus černé gumy odrazil do brány.

Kaberle si dal vlastňák (KOM – VIT 5:2)

Vítkovice prohrávaly v Brně už 1:5, ale nakonec alespoň částečně zmírnily v 56. minutě nepříjemnou porážku. Po zblokované nahrávce Jana Štencla se chopil puku Marek Hovorka a z voleje po mohutném nápřahu na okraji levého kruhu vypálil. Kotouč prosvištěl vzduchem a před bránou se odrazil od zkušeného obránce domácích Tomáše Kaberleho až do sítě! Nešťastný vlastní gól!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz