Góly TELH: Lahůdkové sólo Rolinka, finta na Černého či geniální ťukesy

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

19. února 2017, 21:10

Ladislav Vácha

Tipsport extraliga ve 48. kole potěšila fanoušky vydatnou porcí gólů, dohromady jich padlo 33. Mezi nejpovedenější trefy jsme zařadili skvostné kombinace Karlových Varů, Třince a Sparty, které úspěšně zakončovali Milan Mikulík, Rostislav Marosz a Lukáš Pech, pohledné sólo Tomáše Rolinka, jehož střela zaplula přesně do šibenice, a vybroušenou nahrávku Filipa Pavlíka, po níž skóroval Jakub Černý.

Fanshop

Pech dotáhl úchvatnou akci (SPA – KOM 4:0)

Sparta v tradiční třaskavé bitvě potěšila své příznivce a skolila Kometu jednoznačně 4:0. Za pozornost stojí hlavně její druhá branka, jež byla vskutku exkluzivní! Petr Kumstát poslal puk do pravého kruhu Miroslavu Formanovi, který nápřahem naznačil prudkou střelu, ale místo ní jen jemně přiťukl kotouč z voleje před brankoviště. Lukáš Pech byl přesně tam, kde měl v daný okamžik být, a fantastickému ťukesu na jeden dotek dal gólovou pečeť. Nádhera! 

Černý využil mazané nahrávky (LIT – KVA 3:2p)

Litvínov sice v prestižním podkrušnohorském derby prohrával na svém ledě 0:1, ale ve 33. minutě se dočkal vyrovnání. Viktor Hübl nahrál podél modré čáry puk přes celou šířku útočného pásma na rozjetého Filipa Pavlíka, jenž to vymyslel náramně. Vybruslil si až na okraj pravého kruhu a vypadalo to, že bude střílet, ale místo zakončení následovala překvapivá nahrávka na soupeřovou obranou opomenutého Jakuba Černého. Děvětadvacetiletý útočník nezaváhal, z prostoru mezi kruhy nekompromisně skóroval a svému parťákovi hned poděkoval. Není divu, to byla hodně velká kulišárna! 

Mikulík podtrhl špičkový ťukes (LIT – KVA 3:2p)

Verva sice dokonala obrat, ale Karlovy Vary v 50. minutě srovnaly se svým rivalem krok. Tomáš Rachůnek z úrovně brankové čáry nabil do levého kruhu Dávidu Grígerovi, který načrtl precizní pas na Milana Mikulíka. Šestatřicetiletý hokejista si počínal jako zkušený mazák, když si kotouč zpracoval bruslí a v pohodě uklidil hrací předmět do prázdné brány. Opravdu bravurní kombinace!

Rolinek nádherně vymetl vingl (PCE – MBL 3:6)

Předposlední Pardubice doma prohrávaly s Mladou Boleslaví vysoko 1:5, ale nakonec dokázaly svou porážku alespoň trochu zmírnit. V 57. minutě nahrál Petr Sýkora u mantinelu číhajícímu Marku Trončinskému, jenž narýsoval parádní pas na okraj kruhů Tomáši Rolinkovi. Levé křídlo elitního útočného komanda si zpracovalo puk, elegantně objelo padajícího Jiřího Kučného a zblízka nechytatelně přišpendlilo hrací předmět do levého horního rohu Maxwellovy svatyně. Vynikající individuální akce!

Pěkná akce s tečkou Marosze (TRI – ZLN 2:1p)

Třinec hostil v domácím prostředí Zlín a už v 6. minutě otevřel gólový účet zápasu po překrásné brance! Erik Hrňa vybruslil od zadního mantinelu a přihrál do kruhu Vladimíru Draveckému, který si rychle ztlumil puk a přesným bekhendovým pasem našel před bránou osamoceného Rostislava Marosze, jenž z mírného úhlu na levé straně trefil zcela odkrytou bránu a dotáhl tak dokonalé rozebrání soupeřovy defenzivy do úspěšného konce.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz