Góly TELH: Hykova narážečka, dělovka Žižky nebo parádní ťukes Boleslavi

Foto: Jan Čech, bkboleslav.cz

17. ledna 2016, 21:10

Ladislav Vácha

Střelci se ve 37. kole Tipsport extraligy znovu činili a znovu připravili fanouškům překrásnou podívanou. Nejhezčí góly padly v Mladé Boleslavi, kde proti brněnské Kometě skóroval po brilantní narážečce Tomáš Hyka a vzorný přesilovkový ťukes zakončil brankou Tomáš Urban. Mezi výstavní trefy určitě spadají i milimetrově přesná dělovka zlínského beka Tomáše Žižky, prozíravá zadovka Rostislava Martynka s povedenou tečkou Robina Hanzla a vydařená teč Jaroslava Kůse.

Fanshop

Hyka vytáhl krásnou narážečku (MBL – KOM 4:1)

Mladé Boleslav spustila na domácí půdě nemilosrdnou kanonádu a hokejisté Komety se nestačili divit. Na začátku prostřední části odskočili Středočeši soupeři už na 3:0, a to po učebnicové souhře! Tomáš Hyka se chopil kotouče v rohu útočného pásma a v pravém kruhu naznačil střelu zápěstím na první tyč. Jednalo se však jen o klamný manévr, protože přihrál před brankoviště Radanu Lencovi, který mu okamžitě narazil zpátky. Šikovný mladík už to tak měl snadné a zblízka zametl hrací předmět do zcela odkryté brány.

Urban dotáhl lahůdkový ťukes (MBL – KOM 4:1)

Soubor z města automobilů dál pokračoval v nelítostné demolici svého soka z Brna a v 56. minutě díky ukázkově sehrané přesilovkové kombinaci zvýšil svůj náskok už na 4:0. Jakub Klepiš z okraje levého kruhu narýsoval skvostnou křížnou nahrávku na Davida Výborného, jenž okamžitě adresoval chirurgicky přesný pas na Tomáše Urbana. Český reprezentant se obrovské šance nezalekl a z bezprostřední blízkosti trefil volnou polovinu brány. To byla hokejová lahůdka!   

Žižka vypustil dokonalý projektil (ZLN – LIB 2:1)

Zlín se doma postaral o obrovské překvapení, když získal velmi cenný skalp aktuálního lídra tabulky z Liberce. Ševci šli poprvé do vedení ve 29. minutě, když hráli po faulu Michala Birnera přesilovou hru. Roberts Bukarts vyhrál vhazování v útočném pásmu na Tomáše Žižku, který se do puku opřel z mohutného nápřahu v kruhu. Jeho dělovka měla nejen patřičnou razanci, ale i neuvěřitelnou přesnost, když se od protější tyčky odrazila za záda bezmocného brankáře Lašáka. Nádherná střela!

Hanzl zužitkoval efektní zadovku (KVA – LIT 4:3)

Litvínov zavítal k přímému souboji o předposlední místo tabulky na kluziště Karlových Varů a potvrdil, že hraje v poslední době ve skvělé formě. Do zápasu vletěl s velkou chutí a už za 51 sekund hry se radoval z důležitého vedení. Rostislav Martynek zavezl puk do útočného pásma a ocitl se v obležení protihráčů. Vytasil tak parádní zadovku na volného Robina Hanzla, jenž z okraje kruhů zápěstím vystřelil. A povedlo se! Brankář Habal měl přes bránícího Michala Gulašiho zakrytý výhled a jen se smutně ohlédl za svá záda. S tím nešlo vůbec nic dělat!

Kůs zavěsil mazanou tečí (KVA – LIT 4:3)

Karlovy Vary se nenechaly rychlým vedením soupeře rozhodit a své fanoušky potěšily povedeným obratem, který dokonaly už v 9. minutě. Na využití nabídnuté přesilovky jim přitom stačilo pouhých šest sekund. Michal Gulaši přihrál od modré čáry na levé křídlo, kde stál připravený Jakub Svoboda. Útočník Energie v levém kruhu práskl do puku, který ve vzduchu šikovnou tečí usměrnil do protějšího růžku brány pohotový Jaroslav Kůs.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz