Góly TELH: Gulova dělovka, chirurg Kaut nebo lahůdka pro Courchaina

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

15. ledna 2016, 21:50

Ladislav Vácha

Tipsport extraliga dál baví své fanoušky, ve 36. kole opět nechyběla plejáda úchvatných gólů! K vidění tentokrát byly hlavně skvostné kombinace. Soupeřovu obranu nádherně rozebral Zlín, na jehož akci přidal gólovou tečku Petr Holík, krásný ťukes Hradce Králové zakončil Adam Courchaine a lahůdkovou nahrávkou Tomáše Rachůnka nepohrdl Jakub Svoboda. Nenechte si ujít ani nechytatelné dělovky pardubického útočníka Tomáše Kauta a litvínovského beka Jiřího Guly.

Fanshop

Holík využil parádní pas (MHK – ZLN 3:1)

Ťuk, ťuk, gól! Zlín šel v Hradci Králové do rychlého vedení, když v 7. minutě využil přesilovou hru. A to nádherným způsobem! Robert Bukarts předložil od modré čáry přesnou přihrávku Tomáši Žižkovi. Zkušený obránce dobře věděl o volném Petru Holíkovi, jemuž adresoval skvělý pas do protějšího kruhu. Třiadvacetiletý útočník už to měl snadné a v pohodě prostřelil přesouvajícího se brankáře Kacetla.

Courchaine uzavřel krásnou akci (MHK – ZLN 3:1)

Hradec Králové ještě před první sirénou dokonal velký obrat a díky oku lahodící brance z úvodu 19. minuty šel do vedení. Jaroslav Kudrna zavezl puk do útočného pásma a protože měl cestu zatarasenou protihráčem, vykouzlil hezkou zadovku na Filipa Hronka. Osmnáctiletý talent si potáhl kotouč na holi až do pravého kruhu a prvotřídně našel před brankovištěm volného kanonýra Adama Courchaina, jenž zblízka nechytatelně propálil gólmana Kašíka. 

Gula vypustil smrtící jedovku (LIT – PCE 3:2sn)

Důležitý souboj s Pardubicemi hostil Litvínov, který se ujal vedení na konci první dvacetiminutovky. Při přesilovce nabil Michal Trávníček na modrou čáru Jiřímu Gulovi, který si zpracoval puk, přehodil si ho na forhend a z mohutného nápřahu vypálil. Hrací předmět prosvištěl vzduchem jako raketa a neomylně zapadl o horní tyčku za záda bezmocného brankáře Maxwella. Výborná rána!

Kaut se trefil naprosto přesně (LIT – PCE 3:2sn)

Pardubice se na severu Čech obdivuhodně vzchopily a v poslední pětiminutovce prostřední části překlopily pomyslné misky vah na svou stranu. Branislav Rapáč odvedl pořádný kus dobré práce, když obkroužil bránu a přihrál mezi kruhy Tomáš Kautovi. Forvard Dynama si ideálně srovnal kus černé gumy na svou hůl a z pravého kruhu ho zápěstím nádherně napasoval ke vzdálenější tyčce. S tím nemohl brankář Janus nic dělat!  

Svoboda využil Rachůnkovu pobídku (VIT – KVA 5:2)

Karlovy Vary prohrávaly v daleké Ostravě už 0:4, ale i přesto dokázaly zápas ve druhé třetině zdramatizovat. A hlavně jejich druhá trefa spadala do kategorie výstavních! Tomáš Rachůnek se protáhl mezi protihráči a zavezl kotouč až k bráně. Nacházel se už v úhlu, a proto raději přihrál před brankoviště volnému Jakubu Svobodovi, jenž už neměl nejmenší problém s tím, aby kus černé gumy zametl do odkryté brány.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz