Gólmanská show v Hradci: Kašík jako Harry Potter, Kacetl chtěl skórovat

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Zápasy Hradce Králové se Zlínem hokejovou krásou nikdy neoslňovaly. Ale když se oba soupeři střetli potřetí v letošní sezoně, bylo se na co dívat. Mountfield stihl ještě během první třetiny otočit skóre z 0:1 na 2:1 a kdyby Ševci neměli fantastického Libora Kašíka, mohli jet po druhé části domů! Takhle bojovali o body až do posledních sekund, než dostali gól do prázdné.

Fanshop

Třiadvacetiletý gólman byl hlavním hrdinou svého týmu. Hradec v první třetině přestřílel soupeře 17:3, ve druhé měl dalších 12 pokusů, a některé z nich byly tutovky. Jenže Kašík čaroval! „Abych řekl pravdu, už si ty zákroky ani nepamatuju. Jak hrajeme poctivě zezadu, tak jsem se snažil co nejvíc pomoct týmu. Měli jsme ve druhé třetině i trochu štěstí,“ přiznal zlínský brankář.

PSG měl před zápasem výbornou formu, vyhrál pět z šesti zápasů. Jeho první formace byla na ledě Mountfieldu hodně nebezpečná, Petr Holík otevřel skóre hned po šesti minutách z krásné kombinace v přesilovce. „Když vedete 1:0, ještě nemůžete myslet na body. Hradec má skvělý mančaft, výborné hráče, jednoho vedle druhého,“ komentoval Kašík závěr úvodní části. Hradečtí během 33 sekund skóre otočili a zlínští hokejisté najednou čelili deficitu. Zabrali až ve třetí třetině, kdy domácí trochu přestali hrát.

„Podržel je, to je úkol gólmana. Měl fantastické zákroky, asi dvakrát vyškrábl střelu do prázdné brány.“

„Podle mě jsme dvě třetiny neplnili to, co jsme měli. Hru, která nás zdobí, jsme předváděli až ve třetí třetině. Ale Hradec hrál, co potřeboval, odehrál to poctivě a myslím, že skvěle,“ ohlížel se Kašík za závěrečným zlínským náporem. „Zlinu už nezbývalo než to otevřít. Šlo vidět, že se všichni cpali do útoku. My už jsme nemuseli gól dát, stačilo nám nedostat, to byl hlavní cíl. Výborně jsme to odbránili, dozadu všichni makali na sto procent,“ chválil své spoluhráče hradecký gólman Ondřej Kacetl. „Lehali do střel, plno jich zblokovali. Já pak třeba vidím, že to půjde nahoru, tak můžu zůstat déle stát.“

I domácí strážce tyčí odehrál parádní zápas. „Kluci mi hodně pomohli, pak třeba zase já jim,“ uznal. A co říkal na představení svého oponenta? „Podržel je, to je úkol gólmana. Měl fantastické zákroky, asi dvakrát vyškrábl střelu do prázdné brány,“ smekl Kacetl klobouk.

Domácí brankář se mohl do osudu utkání zapsat ještě mnohem výrazněji. Když Kašík opustil bránu a Ševci hráli bez gólmana, Kacetl chtěl trefit prázdnou klec! „Ano, chtěl. Trefili to přímo na mě, tak jsem to chtěl přestřelit, ale puk mi sjel. Zaplaťpánbu, že ho nechytl nikdo od nich,“ pousmála se hradecká jednička. Kotouč se tak jako tak rychle dostal z pásma a Rudolf Červený ho už poslal na místo určení. Kacetl alespoň zapsal asistenci. „Ale myslím, že bych ji neměl mít. Brian (Ihnačák) protečoval puk na Bedýnku (Bednáře), ten to dával Rudovi,“ vracel se ke gólu na konečných 3:1.

Pro Mountfield šlo vzhledem ke zlínské fazóně cenný zisk, jenže teď na něj Východočeši minimálně týden nenavážou. Nedělní souboj v Chomutově totiž kolidoval se slavnostním zahájením Olympiády dětí a mládeže, a tak se dohraje až začátkem února. Další zápas čeká čtvrtý tým tabulky až příští pátek, kdy hostí Karlovy Vary.

„Když budu mluvit za sebe, je lepší vytíženost. I když se klidně hrají tři zápasy za týden. Myslím, že vám každý hráč potvrdí, že radši hraje zápasy, než trénuje. Ale nevadí to, aspoň máme čas pořádně zregenerovat,“ přemýšlel Ondřej Kacetl. „Říkali jsme si, že když máme týden volno, tak se můžeme na konci zápasu úplně vyždímat. A myslím, že to šlo vidět,“ dodal hradecký brankář.

Sestřih utkání Hradec Králové – Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz