Gólman pro Barcelonu v CHL zase zářil. Zápasy si užívám, říká Hrubec

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Hokejová Liga mistrů vstoupila do čtvrtfinálové fáze, na programu byly první zápasy. Oceláři, kteří se mezi nejlepších osm týmů soutěže dostali poprvé v klubové historii, začali cestu do semifinále na domácím kluzišti. A utkání to bylo velmi vydařené. Werk Arena sledovala parádní hokej okořeněný vítězstvím Slezanů 3:1. Statisticky nejlepší brankář soutěže Šimon Hrubec znovu potvrdil své kvality, v zápase zlikvidoval několik vyložených šancí švédského celku.

Nový fanshop

HV71, Malmö, Brynäs. Oceláři mají v Champions Hockey League destinaci, kam zajíždějí pravidelně. V základní skupině hráči s drakem na hrudi vyřadili Jönköping, v osmifinále pak dvakrát porazili Malmö. Aby toho nebylo málo, tak také ve čtvrtfinále Třinec hraje se švédským soupeřem. První část úkolu Oceláři zvládli, do odvety v Gävle si na cestu přibalí vítězství 3:1.

„Hodně si to užívám, a myslím že ostatní kluci taky. Za tu výhru jsem hrozně šťastný, je to ale pouze část úspěchu. Nesmíme se uspokojit, musíme dál makat a stoprocentně se připravit na zápas u nich,“ říká Šimon Hrubec. Brankář Ocelářů má v evropské soutěži skvostná čísla. Úspěšnost zákroků 97,15 procenta, průměr inkasovaných branek na zápas pak 0,74.

Vypadá to, že jste si utkání opravdu užil.
V Lize mistrů to jsou vždy kvalitní zápasy proti skvělým soupeřům, byl to velký zážitek. Jsem velmi rád za vítězství. Pořádně jsem si zachytal, herní projev z naší strany byl úžasný, na tom se shodneme všichni. Škoda, že nenapadalo víc branek, cítím ale velkou radost. Povedl se nám parádní obrat. Pevně věřím, že nám tohle psychicky pomůže do odvety ve Švédsku.

Střihači nejlepších zákroků soutěže zase budou mít co dělat, že?
Těžko říct. Některé zákroky, které na první pohled vypadají kdovíjak obyčejně, jsou mnohdy důležitější než ty, které naopak vypadají zázračně. Jsem každopádně rád, že jsme doma dostali jedinou branku. V téhle sérii bude rozhodovat každý gól, do odvety máme velkou výhodu.

Co chybělo při té inkasované brance?
Byla to haluz. Myslím, že chtěl přihrávat před bránu, kotouč se mu ale nějakým způsobem vrátil. Stihl jsem se přesunout, kotouč tam stejně nějak propadl. Holt je dost malý ten puk. (smích)

V Lize mistrů máte parádní statistiky, čím to je?
Upřímně ani nevím, čím to je, že dostáváme tak málo branek. Není to ale jen moje zásluha, velká část práce jde za ostatními kluky, kteří mi nesmírně pomáhají.

Martin Adamský by vás vytrejdoval do fotbalové Barcelony, bral byste to?
Těžko říct, já fotbal vůbec nemám rád. V přátelácích hraju v útoku, ale to jen proto, že mě tam šoupnou. Jinak mě to vůbec nebere.

Taky říkal, že se mu proti Švédům hraje lépe.
On vypadá jak Švéďák, možná to je tím, že hraje proti svým. (smích) Myslím, že to není o tom, že to je švédský, německý, nebo extraligový tým. Je pravda, že nám to ofenzivní pojetí hokeje svědčí více, než když hrají zanďoura. Máme rádi, když s námi někdo hraje hokej.

Baví vás zápasy Ligy mistrů více, než extraliga?
Nemyslím si, že by nás to víc bavilo. Hokej je pořád stejný a baví mě, ač hrajeme s kýmkoliv v extralize, nebo Lize mistrů. Hodně si to užívám, a myslím že ostatní kluci taky. Za tu výhru jsem hrozně šťastný, je to ale pouze část úspěchu. Nesmíme se uspokojit, musíme dál makat a stoprocentně se připravit na zápas u nich.

Jaká bude odveta ve Švédsku?
Utkání se od začátku může vyvinout úplně jinak. Myslím, že na nás vlétnout a v první třetině nás budou chtít zaskočit. Budou se snažit dát nějaké góly, které jim pomohou otočit sérii na jejich stranu. Větší kluziště je jiné, úhly se vykrývají jinak než na menším hřišti. Již v Jönkopingu i Malmö jsme hráli na letišti, doufám, že se s tím popasujeme stejně, jako v předchozích zápasech.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz