Foto: severstalclub.ru
29. září 2016, 22:16
Petr DejnožkaHodně napilno měli čeští brankáři v Kontinentální hokejové lize. Z vítězství se po kvalitním výkonu radoval Jakub Kovář, který byl společně s útočníkem Vojtěchem Polákem hlavním strůjcem vítězství Čerepovce, a také Pavel Francouz. Gólově se prosadili ještě Tomáš Zohorna a Janové Kolář a Kovář, druhý jmenovaný se již přiblížil elitní desítce kanadského bodování celé soutěže.
Po pomalém rozjezdu již český útočník Jan Kovář vládne statistikám našich hokejistů v KHL. Čtvrtou trefu v letošní sezoně poslal do sítě svého reprezentačního kolegy Alexandra Saláka, když ho překonal již ve čtvrté minutě zápasu. Český gólman ve službách Novosibirsku následně kapituloval ještě dvakrát a ze zápasu odešel poražen. Na zápas s Ufou nebude v dobrém vzpomínat Dominik Furch, který během první poloviny zápasu inkasoval čtyřikrát a následně brankoviště opustil. Avangard již na obdržené branky zareagovat nedokázal a připsal si třetí prohru v řadě.
Nejproduktivnější český hráč propálil Saláka od modré čáry
Hokejistům Traktoru Čeljabinsk se v letošní sezoně nadmíru daří, brankář Pavel Francouz však zatím neměl příliš možností se na úspěchu podílet. V zápase proti Novokuzněcku se podruhé v sezoně postavil do branky od začátku zápasu a vychytal pro svůj tým vítězství. Tentokrát v řádné hrací době předvedl 28 úspěšných zákroků a za svá záda pustil jediný kotouč. Traktor je na třetím místě východní konference za již zmíněným Omskem, oproti kterému odehrál o dva zápasy méně.
Čerepovec má v posledních zápasech dva české hrdiny. Brankář Jakub Kovář proti Vladivostoku inkasoval pouze jednou, navíc ho vpředu podpořil útočník Vojtěch Polák! Bývalý hráč Třince procestoval řadu evropských soutěží, přes Švýcarsko a Finsko se dostal až do KHL, kde nyní gólem a asistencí pomohl Severstalu porazit Vladivostok. Ze vstřeleného gólu se radoval také obránce Chabarovsku Jan Kolář, jehož trefa a vítězný nájezd Tomáše Zohorny pomohly Amuru k nečekaným bodům z ledu silného CSKA Moskva.
ÄSSÄT PORI – PELICANS LAHTI 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Ojamaki (Bertrand), 60. Seppala (Kuparinen), 60. Suoranta (Makkonen) – 51. Rukajarvi (Repo).
IFK HELSINKY – JUKURIT 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Partanen (Aaltonen, Elkins) – 27. Koivisto, 32. Tallberg (Koivisto, Budish).
KÄRPÄT OULU – HÄMEENLINNA 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Pyorala (Heshka, Kalapudas), 26. Saarinen (Kalapudas, Heshka), 52. Ruohomaa (Saarinen, Pyorala) – 37. Paajanen (Nikkila, Turunen), 51. Turunen.
KOOKOO – VÄÄSÄN SPORT 3:4 po nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Koponen (Broadhurst, Jacobsson), 29. Green (O'Connor, Lehtonen), 42. Broadhurst – 5. Grondahl (Komulainen, Vauhkonen), 20. Korkko (Komulainen), 44. Grondahl (Viitaluoma, Nordlund), rozhodující nájezd Vauhkonen.
Tabulka:
1. | Tappara | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 17:8 | 12 | |
2. | Jukurit | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 15:10 | 12 | |
3. | IFK Helsinki | 6 | 3 | 1 | 1 | 1 | 14:11 | 12 | |
4. | KalPa | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 17:13 | 11 | |
5. | TPS Turku | 5 | 2 | 2 | 0 | 1 | 17:13 | 10 | |
6. | Pelicans | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 17:12 | 9 | |
7. | Sport | 5 | 2 | 1 | 1 | 1 | 11:9 | 9 | |
8. | Ilves | 5 | 2 | 1 | 0 | 2 | 17:17 | 8 | |
9. | Kärpät | 6 | 2 | 0 | 1 | 3 | 13:16 | 7 | |
10. | Ässät | 7 | 1 | 2 | 0 | 4 | 11:17 | 7 | |
11. | SaiPa | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 14:15 | 6 | |
12. | Hämeenlinna | 5 | 1 | 1 | 1 | 2 | 10:12 | 6 | |
13. | Jyväskylä | 6 | 1 | 0 | 3 | 2 | 9:14 | 6 | |
14. | KooKoo | 6 | 1 | 1 | 1 | 3 | 14:23 | 6 | |
15. | Lukko | 6 | 1 | 0 | 2 | 3 | 18:24 | 5 |
DORNBIRN – KLAGENFURT 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Sylvester (Achermann, Livingston), 21. Caruso (Sarault, Siddall), 60. Sylvester (Siddall) - 29. Lundmark (Popovic, Vallant).
Tabulka:
1. | Vienna | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 17:11 | 10 | |
2. | Linec | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 17:9 | 9 | |
3. | Salcburk | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 15:8 | 9 | |
4. | Innsbruck | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 18:14 | 9 | |
5. | Fehervar AV19 | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 10:9 | 8 | |
6. | Villach | 4 | 2 | 0 | 1 | 1 | 15:8 | 7 | |
7. | Klagenfurt | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 14:10 | 7 | |
8. | Graz | 4 | 2 | 0 | 1 | 1 | 11:8 | 7 | |
9. | Bolzano | 4 | 0 | 1 | 1 | 2 | 13:19 | 3 | |
10. | Dornbirn | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 9:20 | 3 | |
11. | O. Lublaň | 4 | 0 | 1 | 0 | 3 | 7:16 | 2 | |
12. | Znojmo | 4 | 0 | 0 | 1 | 3 | 5:19 | 1 |
METALLURG NOVOKUZNĚCK – TRAKTOR ČELJABINSK 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 43. Razumov (Solovjov) – 19. Szczechura (Pestunov, N. Bělov), 55. Jakuceňa (Szczechura).
SIBIR NOVOSIBIRSK – METALLURG MAGNITOGORSK 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Jan Kovář (Lee), 12. Mozjakin (Lee, Bereglazov), 59. Timkin (Platonov).
AVANGARD OMSK – SALAVAT JULAJEV UFA 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Lemťugov (Zubov, Paršin), 39. J. Medveděv (Pestuško, Roy) – 12. Hartikainen (Omark), 16. M. Vorobjov (Chripunov, Kaprizov), 21. Gončarov (Lisin), 32. Hartikainen (M. Majorov), 56. Omark (Hartikainen).
SEVERSTAL ČEREPOVEC – ADMIRAL VLADIVOSTOK 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Kagarlickij (V. Polák, P. Černov), 30. V. Polák (Kagarlickij, P. Černov) – 22. Mamin (Alexandrov).
TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD – BARYS ASTANA 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 16. Norman (Pettersson), 50. Urakov (D. Iljin), 61. Daugavinš (Budkin, D. Sjomin) – 41. Dawes (M. Semjonov, Bochenski), 51. Trivino (N. Ivanov).
CSKA MOSKVA – AMUR CHABAROVSK 1:2 po nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Kugryšev (Ožiganov, Ničuškin) – 31. J. Kolář (Zub, Vl. Ušenin), rozhodující nájezd T. Zohorna.
SKA PETROHRAD – KUNLUN PEKING 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Širokov (A. Bělov, J. Jakovlev), 26. N. Gusev (Chafizullin), 48. Šipačjov (Čudinov, Chafizullin).
SOČI – JUGRA CHANTY-MANSIJSK 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 53. A. Kosticyn (Krikunov, Ignatuškin), 53. I. Zacharčuk – 2. P. Medveděv (Buljanskij, Ljudučin).
SPARTAK MOSKVA – AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. M. Potapov, 32. Bobyljov (N. Li), 56. M. Plotnikov (Leščenko, Stoa).
Tabulka západní konference:
1. | CSKA Moskva | 16 | 12 | 0 | 2 | 2 | 47:23 | 38 | |
2. | Petrohrad | 15 | 10 | 1 | 3 | 1 | 62:30 | 35 | |
3. | Nižnij Novgorod | 15 | 9 | 2 | 2 | 2 | 37:23 | 33 | |
4. | Soči | 15 | 8 | 1 | 1 | 5 | 42:36 | 27 | |
5. | Dyn. Moskva | 15 | 6 | 3 | 2 | 4 | 37:29 | 26 | |
6. | Jaroslavl | 14 | 6 | 3 | 2 | 3 | 33:27 | 26 | |
7. | Sp. Moskva | 13 | 7 | 0 | 1 | 5 | 31:31 | 22 | |
8. | Dyn. Minsk | 11 | 6 | 2 | 0 | 3 | 34:26 | 22 | |
9. | Podolsk | 13 | 5 | 2 | 2 | 4 | 31:29 | 21 | |
10. | Jokerit | 13 | 5 | 1 | 2 | 5 | 29:32 | 19 | |
11. | Čerepovec | 15 | 4 | 1 | 4 | 6 | 27:40 | 18 | |
12. | Slovan Bratislava | 12 | 4 | 1 | 1 | 6 | 32:35 | 15 | |
13. | Medveščak Záhřeb | 13 | 3 | 2 | 2 | 6 | 26:41 | 15 | |
14. | Din. Riga | 13 | 1 | 1 | 1 | 10 | 20:35 | 6 |
Tabulka východní konference:
1. | Magnitogorsk | 15 | 10 | 0 | 1 | 4 | 44:29 | 31 | |
2. | Omsk | 16 | 8 | 2 | 1 | 5 | 37:33 | 29 | |
3. | Traktor Čeljabinsk | 14 | 6 | 2 | 2 | 4 | 34:25 | 24 | |
4. | Novosibirsk | 14 | 6 | 2 | 2 | 4 | 41:31 | 24 | |
5. | Kazaň | 16 | 5 | 4 | 1 | 6 | 40:40 | 24 | |
6. | Ufa | 15 | 6 | 0 | 3 | 6 | 41:45 | 21 | |
7. | Chabarovsk | 17 | 5 | 2 | 1 | 9 | 27:35 | 20 | |
8. | Jekatěrinburg | 15 | 4 | 3 | 2 | 6 | 35:37 | 20 | |
9. | Jugra | 17 | 5 | 2 | 0 | 10 | 33:44 | 19 | |
10. | Nižněkamsk | 14 | 3 | 5 | 0 | 6 | 25:30 | 19 | |
11. | Lada | 14 | 4 | 2 | 1 | 7 | 33:37 | 17 | |
12. | Vladivostok | 14 | 3 | 1 | 4 | 6 | 38:48 | 15 | |
13. | Barys Astana | 12 | 4 | 0 | 2 | 6 | 33:38 | 14 | |
14. | Kunlun | 11 | 4 | 0 | 0 | 7 | 19:27 | 12 | |
15. | Novokuzněck | 15 | 2 | 0 | 0 | 13 | 20:52 | 6 |
SLOVENSKO U20 – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 1:8 (1:1, 0:4, 0:3)
Branyk a nahrávky: 13. Váňa (Koyš, Šefčík) – 5. Kriška (Faith, Sukeľ), 26. Šiška (Piatka), 27. Ri. Ri Huna, 29. Ró. Huna (Ru. Huna, Ri. Huna), 33. Ru. Huna (Ró. Huna, Ri. Huna), 46. Bobček (Kabáč), 50. Stehlík (Faith), 56. Števuliak (Mezovský, Kabáč).
Tabulka:
1. | Košice | 8 | 6 | 1 | 1 | 0 | 35:13 | 21 | |
2. | Nitra | 8 | 5 | 0 | 3 | 0 | 28:17 | 18 | |
3. | B. Bystrica | 8 | 4 | 1 | 1 | 2 | 32:18 | 15 | |
4. | L. Mikuláš | 8 | 3 | 1 | 2 | 2 | 26:17 | 13 | |
5. | Trenčín | 7 | 3 | 1 | 1 | 2 | 16:16 | 12 | |
6. | Zvolen | 7 | 3 | 1 | 0 | 3 | 18:23 | 11 | |
7. | Nové Zámky | 8 | 2 | 1 | 1 | 4 | 19:23 | 9 | |
8. | Martin | 7 | 3 | 0 | 0 | 4 | 15:19 | 9 | |
9. | Poprad | 7 | 1 | 2 | 0 | 4 | 14:19 | 7 | |
10. | Žilina | 7 | 1 | 1 | 0 | 5 | 15:25 | 5 | |
11. | Slovensko U20 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 4:32 | 0 |
FÄRJESTAD – MALMÖ 2:4 (0:4, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Johansson (Ryno, Aslund), 32. Wikstrand (Nilsson, Steen) – 1. Andersson (Benoit, Komarek), 3. Filppula (Hardt, Thuresson), 10. Andersson (Thuresson, Filppula), 13. Filppula (Tjarnqvist, Benoit).
HV 71 – FRÖLUNDA 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 18. Sandberg (Torngren, Andersson), 24. Thornberg (Arlbrandt, Pilut) – 40. Wellman (Tommernes, Lundqvist), 48. Tommernes (Norstebo, Lundqvist), 59. Engsund.
LULEA – LEKSAND 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Schira (Harju, Lagace), 13. Hedman (Melart), 18. Hedman (Jaroš, Emanuelsson), 24. Mouillierat, 35. Emanuelsson (Falk, Hedman) – 15 Castonguqay (Gronberg, Ollas)
ÖREBRO – BRYNÄS 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Liivik (Olsson, Petersson), 24. Jellvert (Zámorský, Weinstock), 37. Viksten (Mustonen, Squires) – 2. Pudas (Paille, Clark), 16. Clark (Lindblom), 22. Lindblom (Clark, Blomqvist), 29. Alcen (Mannberg, Blomqvist), 55. Westerholm (Paille, Pudas).
RÖGLE – LINKÖPING 3:2 po prodloužení (1:2, 0:0, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Wannstrom (From), 42. Liljewall (Wannstrom, Fairchild), 65. Lerg – 10. Kristensen (Larsson, Fogstrom), 18. Gordon (Carlsson, Little).
SKELLEFTEA – VÄXJÖ 3:2 po prodloužení (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 7. E. Pettersson (P. Petterstron, Burstom), 25. A. Pettersson (Lindstrom, Aho), 63. Olofsson (A. Pettersson, Aho) – 2. Holm (Platt, Everberg), 50. Kiiskinen (Everberg).
Tabulka:
1. | Malmo | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 12:5 | 12 | |
2. | Vaxjo | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 15:10 | 9 | |
3. | Lulea | 4 | 2 | 0 | 1 | 1 | 12:6 | 7 | |
4. | Skelleftea | 3 | 1 | 2 | 0 | 0 | 8:5 | 7 | |
5. | Brynas | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 13:8 | 6 | |
6. | Karlskrona | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 7:4 | 6 | |
7. | Frolunda | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 10:13 | 6 | |
8. | Rogle | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 10:10 | 5 | |
9. | Farjestads | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 8:8 | 5 | |
10. | HV 71 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 8:8 | 4 | |
11. | Djurgardens | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6:8 | 3 | |
12. | Linkopings | 4 | 0 | 0 | 2 | 2 | 6:14 | 2 | |
13. | Orebro | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 7:11 | 0 | |
14. | Leksands | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 5:17 | 0 |
Bělorusko U20 – Něman Grodno 2:3
Brest – Junosť Minsk 0:5
Gomel – Novoplock 7:3
Mogilev – Soligorsk 0:10
Moloděčno – Lida 2:1
Žlobin – Vitebsk 4:1
Tabulka:
1. | Yunost Minsk | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 33:9 | 18 | |
2. | Molodechno | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 26:8 | 18 | |
3. | Soligorsk | 8 | 5 | 1 | 0 | 2 | 46:17 | 17 | |
4. | Neman Grodno | 7 | 4 | 1 | 1 | 1 | 40:16 | 15 | |
5. | Gomel | 6 | 4 | 0 | 1 | 1 | 27:16 | 13 | |
6. | Bělorusko U20 | 7 | 3 | 1 | 1 | 2 | 24:17 | 12 | |
7. | Zhlobin | 7 | 3 | 0 | 0 | 4 | 14:16 | 9 | |
8. | Lida | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 14:19 | 6 | |
9. | Mogilev | 7 | 2 | 0 | 0 | 5 | 13:41 | 6 | |
10. | Vitebsk | 8 | 1 | 1 | 0 | 6 | 15:35 | 5 | |
11. | Novopolotsk | 7 | 0 | 0 | 2 | 5 | 15:44 | 2 | |
12. | Brest | 7 | 0 | 1 | 0 | 6 | 12:41 | 2 |
Frisk Asker – Sarpsborg 1:5
Kongsvinger – Stjernen 1:5
Lorenskog – Manglerud 2:3
Valerenga – Lillehammer 2:4
Tabulka:
1. | Stavanger | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 35:15 | 17 | |
2. | Stjernen | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 19:17 | 11 | |
3. | Frisk Asker | 6 | 3 | 0 | 2 | 1 | 17:18 | 11 | |
4. | Sarpsborg | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 16:13 | 9 | |
5. | Lillehammer | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 17:21 | 9 | |
6. | Manglerud | 6 | 1 | 2 | 1 | 2 | 18:23 | 8 | |
7. | Vålerenga | 6 | 1 | 2 | 1 | 2 | 14:14 | 8 | |
8. | Lorenskog | 6 | 1 | 2 | 1 | 2 | 13:10 | 8 | |
9. | Storhamar | 6 | 2 | 0 | 2 | 2 | 19:20 | 8 | |
10. | Kongsvinger | 6 | 0 | 0 | 1 | 5 | 10:27 | 1 |
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz