Frýdek odhalil soupisku: Zůstávají Luka s Káňou. Chybí Dresler

Foto: Michal Návrat, hcf-m.cz

28. července 2016, 17:02

Marek Hedbávný

Z postupového kádru zůstávají Vladimír Luka, David Klimša, Tomáš Káňa nebo Lukáš Daneček. Třetí posilou Frýdku-Místku, po Petru Kankovi a Jakubu Kaniovi, může být Pavel Sedláček, který přichází na zkoušku.

Fanshop

„Mužstvo se zatím stále formuje. Samozřejmě budeme reagovat na situaci, která vznikne v extraligovém Třinci," uvedl pro hcf-m.cz hlavní trenér Jiři Juřík.

Právě z Třince přijde v průběhu následujících týdnů několik výrazných posil. V kádru Ocelářů je totiž nevídaný přetlak. O místo v sestavě se perou tři brankáři, třináct obránců a čtyřiadvacet útočníků.

Díky výrazné pomoci z movitého Třince bude Frýdek, ač nováček, aspirantem na postup do play off. „WSM Liga je pro nás výzva. Těšíme se," přiznal Juřík v rozhovoru s Mario Schülerem. „Samozřejmě, že jsme v jiné pozici než některé ostatní týmy, které myslí na postup. Určitě ale nechceme být do počtu a chceme hrát atraktivní a agresivní hokej, který se bude divákům ve Frýdku-Místku líbit."

Brankářskou trojici s Lukášem Danečkem a Janem Hlaváčem by měl stejně jako loni vytvořit Juraj Šimboch. „Zájem o něj máme. Měl by u nás být. Jeho loňské výkony a potřeba Třince nebo jiných extraligových mužstev to ale může změnit," řekl Juřík.

Na zkoušku přichází Pavel Sedláček. Dvaadvacetiletý útočník, který patří Zlínu, loni hostoval v Havířově. Ve 45 zápasech sice bodoval jen jedenáctkrát, skvělou práci však odváděl v defenzivě. Právě spolehlivá a poctivá hra je jeho velkou předností.

„Nechceme být do počtu a chceme hrát atraktivní a agresivní hokej, který se bude divákům ve Frýdku-Místku líbit."

Jednání s dalšími hráči stále probíhají.

Oproti loňsku zatím nemají smlouvy Jan Dresler nebo Štěpán Jeník. Už s jistotou nebudou pokračovat Pavel Kowalczyk, Martin Piecha a Jiří Polák. Další obránce Tomáš Kvapil je v Kadani.

V souvislosti s Frýdkem-Místkem se spekulovalo o Martinu Lojkovi, o kterého se ucházely i Třebíč s Jihlavou. O zkušeném bekovi ale zatím nejsou žádné zprávy. Podobně jako o Janu Káňovi, jenž je bez angažmá. Působení se starším bratrem Tomášem se ovšem nabízí.

Brankář Lukáš Daneček ve Frýdku-Místku pokračuje. Střetne se tak s mateřským Havířovem.

Brankář Lukáš Daneček ve Frýdku-Místku pokračuje. Střetne se tak s mateřským Havířovem. | Foto: Michal Návrat, hcf-m.cz

Hráči HC Frýdek-Místek

Brankáři: Lukáš Daneček, Jan Hlaváč

Obránci: Jakub Kania, Michal Krutil, Jan Fišera, Jan Zahradníček, David Stránský, Michal Roman, Alex Pisarik

Útočníci: Vladimír Luka, David Klimša, Petr Kanko, Tomáš Káňa, Tadeáš Jaroš, Jan Sonnek, David Samiec, Jakub Schwarz, Pavel Sedláček

Hráči HC Oceláři Třinec

Brankáři: Peter Hamerlík, Šimon Hrubec, Juraj Šimboch

Obránci: Marian Adámek, Jan Bartko, Lukáš Doudera, Milan Doudera, Michael Foltýn, Lukáš Galvas, Josef Hrabal, Bohumil Jank, Lukáš Kozák (na zkoušku), Tomáš Linhart, Jakub Matyáš, David Nosek, Vladimír Roth

Útočníci: Martin Adamský, David Cienciala, Vladimír Dravecký, Tomáš Franek, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, Vít Christov, Zbyněk Irgl, Lukáš Jašek, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Kamil Kreps, Rostislav Marosz, Radek Meidl, Jakub Petružálek, Jiří Polanský, Daniel Rákos, Miloš Roman, Adam Rufer, Štefan Ružička (na zkoušku), Martin Růžička, Marek Růžička, Ján Sýkora, Rastislav Špirko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz