Frustrace a zmar, Sparta schytala nálož. Nedvěd: Na ledě jsme se potulovali

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

13. září 2017, 13:35

Jan Šimek

První dva zápasy jim vyšly, ve třetím utkání ale tvrdě narazili. Hokejisté pražské Sparty selhali na ledě Vítkovic, kterým podlehli vysoko 1:6. V extralize tak s Ostravany prohráli už popáté v řadě, pětibrankovým rozdílem poprvé od březnového play off roku 2004. „Utkání nám vůbec nevyšlo. Z naší strany to nemělo s hokejem nic moc společného. Vítkovice jsme nechali hrát hokej a ty si s námi dělaly, co chtěly,“ přiznává sparťanský útočník Petr Vrána.

Fanshop

Přitom začátek utkání podobnému výsledku nenasvědčoval. „Do Vítkovic jsme přijeli s tím, že chceme hrát ze zajištěné obrany, což se nám dařilo dejme tomu prvních deset minut,“ říká na úvod trenér Jaroslav Nedvěd.

„Pak jsme dostali gól a začali panikařit. V přesilovce jsme inkasovali druhou branku, přestali být soustředění na hru, začali jsme to neunášet. Zbytečně jsme faulovali, měli jsme hodně faulů. Vlezla do nás trochu frustrace, i když nevím proč. Předtím jsme vyhráli dva zápasy a mohli jsme být psychicky v pohodě,“ nechápe.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Sparta Praha

Ostravané Spartu drtivě přehrávali, místy zlobili také v oslabení. „Na ledě jsme se začali potulovat a od té doby se to na nás valilo. Vítkovice byly jasně lepší. Kupili jsme individuální chyby, v našem pásmu zůstávali nepokrytí hráči, z čehož pramenily další góly,“ dodává Nedvěd.

„Utkání nám vůbec nevyšlo. Z naší strany to nemělo s hokejem nic moc společného. Po prvních dvou zápasech jsme si řekli, že budeme hrát zodpovědně dozadu, abychom přehustili prostor. Nesplnili jsme ale vůbec nic. Směrem dopředu jsme nevymysleli nic a dozadu jsme nechali Vítkovice hrát hokej a ty si s námi dělaly, co chtěly,“ kroutí hlavou Petr Vrána.

Čím si vysvětlit takovou nálož? „Byla tady dlouhá cesta, ale na to se nechci vymlouvat. Prostě jsme to nerozjeli. Vítkovice hrály zodpovědně, my jsme se neprosadili ani při přesilovkách,“ mrzí zkušeného útočníka.

Všem to sedlo, hlásí Květoň. Spartu zlomil hattrickem, pak dostal pádlo »

Sparťané v uplynulém ročníku s Vítkovicemi prohráli ve všech utkáních. V součtu s úterním zápasem už na Ostravany nevyzráli pětkrát v řadě. „Asi na ně neumíme. S Vítkovicemi to ale nemá nic společného, bohužel se neumíme prosadit, jak bychom si představovali. Nevyšel nám zápas, k tomu není co říct. Musíme se dobře připravit a ponaučit se z toho. Jedeme dál,“ dívá se dopředu Vrána.

Může pražskému celku facka v podobě výsledku 1:6 paradoxně pomoci znovu nasměrovat sparťanský stroj na správnou cestu? „Někdy jo, někdy ne. Doufám, že nám to ukázalo, že si nemůžeme myslet, že budeme každého přehrávat a vyhrávat zápasy jednoduše. Viděli jsme, že se stačí pár chvil nesoustředit a je po zápase,“ uzavírá spolehlivý střelec.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz