Francouz je znovu na marodce, reprezentaci proti Rusům nepomůže

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

26. ledna 2016, 11:40

Václav Jáchim

Minulá sezona byla jako pohádka, hlavně tedy její závěr, letošní ročník ale přináší Pavlu Francouzovi víc trápení než radosti. Loňský vítěz Tipsport extraligy přešel do ruského Traktoru Čeljabinsk, na nové štaci ho vydatně zabrzdil zraněný kotník. Během podzimu nechytal téměř dva měsíce, když bývalý gólman Litvínova, Ústí nad Labem či Plzně začal konečně nabírat kýženou pohodu, zamířil na marodku znovu. "Pavla bohužel zlobí stejný kotník, s nímž měl potíže," říká hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest.

Fanshop

Výpadek přišel ani ne měsíc před koncem základní části Kontinentální ligy, Traktor musí služby českého krajánka oželet. V pondělním duelu na ledě Omsku mužstvo překvapilo výhrou 2:1, v kleci Traktoru stál Děmčenko, na střídačce ho jistil Nazarov. "Pavel se zranil na tréninku. Informoval mě, že by se mohl vrátit za deset až čtrnáct dní. Uvidíme, jak bude probíhat léčba," připomíná Spálenka.

Pro klub, kde působí také jiní Češi Filip Novák a Martin Růžička, jde o mrzutou ztrátu. Traktor se totiž pokouší smazat odstup od osmé příčky v tabulce Východní konference, která zajišťuje postup do play off. Zmíněnou pozici zatím drží Jekatěrinburg, kde je ve stavu marodů pro změnu jiný gólman Jakub Kovář. Devátý Nižněkamsk zaostává o dva body, desátý Čeljabinsk pak o osm bodů. Šance Traktoru nejsou až tak vysoké, do konce dlouhodobé fáze soutěže sehraje Čeljabinsk už jen sedm duelů.

V této souvislosti se nabízela úvaha, zda by ruský klub neuvolnil elitního brankáře pro zbytek ročníku jinam. Robert Spálenka před časem potvrdil zájem ze Švýcarska, ovšem vedení Traktoru nereagovalo, teď je patrně možnému stěhování konec. "Pavel se zranil, v tuto chvíli nevíme, kdy se uzdraví. Změna dresu není aktuální," říká hráčův zástupce.

Jisté je, že padne Francouzův další start v reprezentaci. "Na klub přišla od hokejového svazu žádost o uvolnění pro dvě utkání s Ruskem, ale museli jsme Pavla omluvit. Únorové zápasy nestihne," dodává Spálenka. Trenér Vůjtek nemůže zařadit ani Jakuba Kováře, zdá se tedy, že poprvé v ročníku pozve do akce Alexandra Saláka z Novosibirsku, stabilní výkony si udržuje také Dominik Furch z Omsku. Nominace na duely Euro Hockey Tour v Třinci a Vítkovicích by měla být oznámena v úterý 2. února.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz