Favoritem letos nejsme, myslí si Kalous. Kometu má stále v hlavě

Foto: Facebook HC Sparta Praha

5. září 2017, 9:44

Adam Bagar

Po hladkém čtvrtfinálovém vyřazení s Kometou se sparťanskou kabinou prohnal pořádný průvan. Odešlo osm hráčů, s dalšími dvěma klub nepočítá. Opačným směrem putovala osmička borců včetně obměněné brankářské dvojice. "Počet výměn byl razantní a možná se ještě budeme chvíli hledat," přiznává kouč Jiří Kalous.

Fanshop

"Osm nových hráčů je velkým zásahem do týmu. Celou přípravu se snažíme mančaft sladit jak systémově, tak abychom našli optimální složení pětek, útočných trojic i obranných dvojic. Ale jak se nám to povedlo, ukáže až ostrá soutěž. Stále cítím určité rezervy, ale pevně věřím, že do soutěže už budeme sladění," přeje si sparťanský lodivod.

"Po dlouhé době mohu říct, že nejsme jednoznačným favoritem soutěže, za kterého býváme často považováni. Jsou tady týmy jako Kometa, Hradec Králové, Třinec nebo Mladá Boleslav, která přes léto hodně posílila."

V souvislosti s příchody a odchody se hodně mluví hlavně o gólmanech. Pražané sáhli k úplné obměně brankářské dvojice. Tomáš Pöpperle s Filipem Novotným odešli, brankoviště budou nově hájit Sami Aittokallio a David Honzík. Kalous se nebojí, že by pětadvacetiletý Fin dopadl stejně jako Nor Robert Schistad před jednadvaceti lety.

"O riziku nechci vůbec mluvit. Oba brankáře jsme si vybrali, vidíme v nich obrovský potenciál a mají naši plnou důvěru," říká Jiří Kalous s tím, že komunikace mezi brankářskou jedničkou a jeho spoluhráči probíhá v angličtině. Na trénincích i v zápasech. "Pro kluky to není nezvyk, jde o jednoduché, hlavně jednoslovné pokyny. Funguje to."

Foto: Facebook HC Sparta Praha

Ambiciózní sparťané mají tradičně vysoké cíle. "Vzhledem k velké obměně kádru však chceme jít postupnými kroky. Ale samozřejmě budeme bojovat o medailové pozice. Mým snem, jistě také hráčů, je vyhrát extraligu," líčí jeden z asistentů reprezentačního trenéra Josefa Jandače s tím, že Sparta letos nepatří mezi hlavní favority na titul.

"Po dlouhé době mohu říct, že nejsme jednoznačným favoritem soutěže, za kterého býváme často považováni. Jsou tady týmy jako Kometa, Hradec Králové, Třinec nebo Mladá Boleslav, která přes léto hodně posílila. Pozice favorita nám tedy letos nenáleží, ale rozhodně chceme být minimálně rovnocenným soupeřem," hlásí Kalous.

V týmu cítím obrovské odhodlání udělat lepší sezonu než tu poslední

"V týmu cítím obrovské odhodlání udělat lepší sezonu než tu poslední," doplňuje sparťanský trenér, který má nadále v hlavě brzké čtvrtfinálové vyřazení s Kometou. "Lhal bych, kdybych řekl, že ne. Občas se k tomu vracím v myšlenkách. Pro mě to bylo určité memento, od nějž se odrážíme dál, rozhodně ho nechceme zopakovat," velí.

"K tomu, abychom mohli být úspěšní, musíme hrát bez zbytečného vylučování. V uplynulé sezoně byl počet trestů na naší straně velmi vysoký. Šlo o momenty, které často promlouvaly do výsledku. A klademe důraz taky na dodržování herního systému," zakončuje Kalous, který už se těší na dnešní tradiční městské derby pražských S.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz