Fanoušci šli domů, pak Zlín otočil. Už nás neopouštějte, vzkazuje Bukarts

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Už to vypadalo, že Zlín prohraje i druhý zápas v řadě se soupeřem, kterého by moc potřeboval porazit. Ševci bojují o předkolo a prohra na ledě Plzně 1:7 je hodně bolela. Nyní zbývalo do konce utkání s Pardubicemi 2:45 minuty a hosté vedli 4:2. Zdálo se, že je hotovo. Ovšem omyl.

Fanshop

Následné střídání se prosadil kapitán Ondřej Veselý, který snížil na 3:4. Poté odvolali berani gólmana a zkusili to v šesti. Pardubice šly navíc do čtyř, a tak domácí hráli přesilovku dokonce dvojnásobnou. V čase 59:21 vypálil od modré Kotvan a Šťastný tečoval puk do branky, čímž srovnal na 4:4. Prodloužení nerozhodlo a v nájezdech se stal hrdinou Roberts Bukarts, který dvakrát proměnil svůj nájezd a zajistil Zlínu bod navíc.

Lotyšský reprezentant byl zvolen hvězdou zápasu. V utkání zaznamenal dva góly a dvě asistence. „Body jsou vždycky dobré, protože jsem útočník a jsem šťastný, když boduji, ale vše je o týmu. Tým je vždy na prvním místě. Ukázali jsme charakter. Vrátili jsme se do zápasu ze stavu 2:4. Někteří lidi už odcházeli domů. Tak jsem se na ně podíval a říkám jim: Ahoooj. Takže nikdy nás neopouštějte,“ vzkazuje „Buky“ svým fanouškům.

Ovšem podobně by se asi zachoval i hlavní kouč Martin Hamrlík, jak sám přiznal. „Jsem jen člověk a musím říct, že když jsme dostali na 2:4 a zvedla se půlka zimáku, tak jsem byl nastartovaný taky odejít. Protože to bylo hotové,“ svěřuje se zlínský kouč. Zlín pak však dvěma góly utkání vyrovnal a v nájezdech slavil vítězství. Zápas tak hodně připomínal ten, který se ve Zlíně odehrál 11. listopadu 2016. Ševci tehdy vedli také 4:2 a o své vedení přišli v poslední půl minutě. Pardubice pak zápas rozhodly v prodloužení.

„Nevím jestli se nám to vybavilo zrovna v té situaci, ale po zápase jsem si říkal, že to bylo skoro úplně stejné. Jsme rádi, že se to tentokrát zopakovalo a štěstí se přiklonilo k nám,“ srovnává onen duel s tím nynějším David Šťastný. Ševci pak následně prohráli i dalších sedm utkání. Že by je tedy takový obrat tentokrát zase nakopl k lepším výsledkům? „Je fakt, že tehdy po tom zápase jsme měli dlouhou šňůru prohraných zápasů a to nás asi hodně poslalo dolů. Teď začneme doufat, že nás to pošle nahoru. Byly to ubojované body,“ říká střelec vyrovnávací branky Zlína.

Berani se do desítky ani přes výhru neposunuli, ale za dva body jsou rádi. „Dva body jsou lepší než nic. V naší situaci je to dobré,“ těší Bukartse, který už vyhlíží příští týden, kdy ho čeká kemp lotyšské reprezentace. „Bude skvělé vrátit se domů a vidět svou rodinu, přátele a spoluhráče z národního týmu. Naposledy jsem doma byl v září. Tady mám jen svou ženu. Takže to bude zábavný týden,“ těší se dvou gólový střelec, jenž čekal dlouhých devět utkání na svou branku. Až proti Pardubicím se dočkal. K lotyšskému střelci se dlouze vyjádřil i trenér Martin Hamrlík, jenž Bukartse sice chválí za hru dopředu, ovšem směrem dozadu už to tak slavné není.

„My nechceme, aby byl zápas, kdy hraje a celý zimák si z toho sedne na zadek. A pak tři, čtyři zápasy nic. Potřebujeme, aby se dostal na nějaký level a to potvrzoval. On to zatím nemá. Proto... ne že by spadl do třetí lajny, teď máme zase třetí lajnu silnější, ale on přemýšlí strašně moc ofenzivně,“ vysvětluje kouč Hamrlík.

„Máme metr souboj u modré s pukem a hrozí, že nám půjdou hráči do brejku. A mrkni se na video. On je hráč co stojí u gólmana. Přitom je hráčem, co by spíš měl stát na úrovni puku. Dokud si nedá toto do hlavy, tak nemůže být komplexnější hráč, což on by mohl. Je super dopředu, ale tady toto mu moc nevoní. To ale není žádná kritika, nýbrž realita. Já věřím, že je schopný to hrát, ale je těžké mu přehodit myšlení, když je tak odmalička naučený. Navíc když mu ještě naskakují body,“ dodává.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz