Fanoušci pokryjí čtvrtinu rozpočtu, věří Tobola. Kučný a Kuboš asi nepřijdou

Foto: Martin Pavík, hc-vsetin.cz

15. července 2017, 9:00

Marek Hedbávný

Jeden z důvodů, proč se těšit na příští ročník WSM Ligy? Nováček soutěže Vsetín. Valachům nechybějí ambice, mají jedinečné fanoušky a také úspěšnou minulost. „Vnímáme, že náš postup většina prvoligových klubů přivítala," těší jednatele VHK ROBE Vsetín Daniela Tobolu.

Fanshop

Před rokem se hovořilo o možné účasti Vsetína ve slovenské extralize. Jste zpětně rád, že k odchodu klubu nedošlo?
Není to o tom, jestli jsme rádi, nebo neradi. Loni jsme měli ambice hrát vyšší soutěž, jenže jsme bohužel nepostoupili přes Frýdek-Místek. Pak se naskytla alternativa hrát slovenskou extraligu. Zůstali jsme v Česku a rozhodně jsme z toho nesmutnili. Bereme to jako minulost.

Postup vyšel o rok později. Na co se ve WSM Lize nejvíce těšíte?
Profesionální hokej se do Vsetína vrací po deseti letech, takže se těšíme na vyšší soutěž a atraktivnější soupeře. 

„V minulé sezoně se fanoušci podíleli na rozpočtu téměř 45 procenty."

Jak se oproti minulé sezoně navýšil rozpočet na A-tým?
Zhruba jednou tolik.

Slyší sponzoři na WSM Ligu, nebo je stále těžké získávat peníze na hokej?
To je všude stejné. Hokej je sice atraktivní a v Česku oblíbený sport, ale peníze se na něj neshání snadno. Jsme tedy rádi, že nám partneři zachovali přízeň.

V příští sezoně se bude hodně mluvit o vsetínských fanoušcích. Míváte při atmosféře na Lapači husí kůži?
Tu mají hlavně hráči. Věřím, že si užívají, když je na Lapači skvělá atmosféra a přijde hodně lidí.

Kolik procent rozpočtu by mohly pokrýt příjmy ze vstupného?
Myslím, že dosud jsme se vymykali standardu v českém hokejovém prostředí. Například v minulé sezoně se fanoušci podíleli na rozpočtu téměř 45 procenty. Protože jsme ho letos navýšili, už to nebude procentuálně tolik, čekáme ale, že příjmy od fanoušků by se mohly dostat k pětadvaceti, možná i k třiceti procentům rozpočtu. Samozřejmě pokud je budeme bavit hokejem a budou na Lapač chodit. 

Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín.

Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín. | Foto: hc-vsetin.cz

Zatím jste přivedli Luboše Horčičku, Tomáše Frola, Ondřeje Holomka, Filipa Dundáčka, Radima Hrušku, Martina Podešvu a Ondřeje Slováčka. Kolik dalších posil byste chtěli získat?
Třiadvacátého července půjdeme na led a uvidíme, jak tam bude kádr vypadat. Pak se budeme rozhodovat v rámci nabídky a poptávky, když to takhle řeknu.

Bez angažmá jsou například kluboví odchovanci Petr Kuboš a Jiří Kučný. Je možné, že posílí vsetínskou obranu?
V této chvíli si myslím, že to není reálné. Petr Kuboš si, tuším, našel angažmá ve Francii a s Jirkou jsme zatím intenzivně nejednali.

Bude Vsetín spolupracovat s některým z extraligových týmů?
Že by byl Vsetín farmou, to určitě ne. Jsme Vsetín a chceme jít pořád stejnou cestou. Tou, jakou jsme šli poslední sezony. Nechceme být na nikom závislí. U hráčů, o které stojíme, chceme mít rozhodovací právo my. Hodláme mít stabilní kádr. Tím ale neříkám, že u nás nemůže startovat i nějaký hráč na střídavý start z extraligy. 

„Jsme Vsetín a chceme jít pořád stejnou cestou. Nechceme být na nikom závislí."

Je při jednáních s hráči znát, že má Vsetín velké jméno a skvělé fanoušky?
Nějakou roli to hraje. Lidé, co se zabývají sportem, to vnímají. Kádr jsme se snažili doplnit tak, aby měl hlavu a patu. Přišlo proto spoustu kluků, kteří se do Vsetína vracejí a mají ke klubu a městu vztah. A ti, kteří přišli odjinud, určitě vědí, že vsetínský hokej zase roste a že atmosféra na Lapači je výjimečná. 

Na Vsetín, jakožto šestinásobného extraligového šampióna, se jistě soupeři budou chtít vytáhnout. 
My v to doufáme. Vnímáme reakce, že náš postup většina prvoligových klubů přivítala, protože soutěž zatraktivníme. Soupeři, kteří přijedou na Lapač, si užijí pěkné atmosféry a zároveň jsou rádi, že my přijedeme na jejich stadion. A to jak diváci, tak i hráči. Pořád jsme nejúspěšnějším týmem v samostatné české extralize. Vsetínský hokej má stále věhlas. Nejen Kometa, Dukla Jihlava, ale i Vsetín.

Foto: Jiří Grulich, hc-vsetin.cz

Aktuální kádr VHK ROBE Vsetín

Brankáři: Luboš Horčička, Michal Šurý, Daniel Bechný.

Obránci: Tomáš Frolo, Filip Dundáček, Ondřej Holomek, Martin Janáček, Radim Ostrčil, Michal Hryciow, Jakub Teper, Jiří Weintritt.

Útočníci: Radim Kucharczyk, Martin Podešva, Radim Hruška, René Kajaba, Dominik Pokorný, Ondřej Slováček, Vojtěch Šilhavý, Lukáš Finsterle, Tomáš Vávra, David Vítek, Adam Hořanský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz