Fanoušci nás poženou za titulem, ví Němec. Nesmíme ale bláznit

Foto: Jiří Grulich, Facebook HC Kometa Brno

18. března 2017, 21:28

Pavel Kuba

V pátek v prodloužení vymyslel šikovnou přihrávku Marcelu Haščákovi, v sobotu si oba útočníci role prohodili a byl to tentokrát Vojtěch Němec, kdo pálil ostrými! Tři góly šikovného brněnského útočníka rozhodly čtvrtý čtvrtfinálový duel se Spartou, ve kterém Brňané svého soka znovu přehráli a v co nejkratší možné době ukončili rivalovi letošní sezonu.

Fanshop

Před sérií asi málokdo čekal, že by mohla dopadnout takovým výsledkem.
Je to super. Asi nikdo nečekal, že to bude, co se zápasů týče, až tak jednoznačné. Ale tím líp pro nás, budeme mít alespoň více času na odpočinek, protože série se Spartou byla sice rychlá, ale výživná.

Zároveň jste všem soupeřům ukázali, že i přes rozporuplnou druhou polovinu základní části s vámi musí počítat. Souhlasíte?
Nejenom soupeři. Namlsali jsme i fanoušky, ti budou chtít víc a poženou nás za titulem. My se ale nesmíme zbláznit a být v euforii z toho, že jsme porazili tak silný tým. Další těžcí protivníci na nás čekají a je jedno, jestli to bude ten, nebo onen. Letošní liga byla vyrovnaná a silná, že je úplně jedno, jaký tým na nás vyjde.

Čím si vysvětlujete, že oproti základní části se vám čtvrtfinálová série tolik vydařila?
Je to ta otřepaná fráze, že play off je úplně jiná soutěž. Ta se znovu potvrdila. My jsme se tři zápasy před koncem základní části zvedli, začali jsme hrát to, co jsme chtěli, neměli jsme kam uhnout. Je vidět, že důležité zápasy nám svědčí a umíme je vyhrát.

Co si myslíte, že byl ten hlavní faktor, který vás přes Spartu poslal dále?
Čtyři vítězství (úsměv). Ale také týmovost, bojovnost, obětavost a super výkon gólmana.

„Je vidět, že důležité zápasy nám svědčí a umíme je vyhrát."

Jsou vaše tři vstřelené branky o to cennější, že padly právě v postupovém zápase do semifinále?
Dal jsem góly, na které jsem čekal strašně dlouho, ale zároveň přišla strašná hloupost na konci druhé třetiny. Nechal jsem se hloupě vyloučit a oslabil tým v kritický moment. Kdyby soupeř přesilovku proměnil, mohlo to všechno ještě vypadat jinak.

Na jeden gól vám dnes nahrál i Marcel Haščák, kterému jste vy včera připravil vítěznou trefu. Bylo to od něj vrácení vaší včerejší pečlivé přihrávky?
Netvrdil bych, že jsme si něco vraceli, hráli jsme hlavně jako tým. To, že to padlo dnes na mne, je fajn, bude alespoň o čem psát, ale spíše bych to pořád viděl jako výkon Komety.

Jak je pro vás důležité, že každý zápas boduje výrazněji jiná formace?
Jak říkám, hrajeme jako tým, máme čtyři vyrovnané pětky a to složitější je pro soupeře nás bránit. Musí si totiž dávat velký pozor na všechny.

V závěru jste dohrávali už ve velké euforii. Neříkal jste si, že by bylo dobré, kdyby zápas trval ještě déle, abyste si ty okamžiky mohli užívat ještě déle?
Ne! Říkal jsem si, ať už je co nejdříve konec. Čím déle by se hrálo, tím více by měli oni času s tím něco udělat. Naštěstí jsme to ale zvládli, zápas skončil tak, jak skončil. Jsou to super pocity.

„Můžeme do půlnoci oslavit, že se nám podařil takový parádní výsledek, ale nesmíme nic přecenit."

Přijde alespoň vhod ta delší pauza před semifinále? Další série totiž startuje až koncem března.
Můžeme do půlnoci oslavit, že se nám podařil takový parádní výsledek, ale nesmíme nic přecenit. Od zítra už budeme myslet na dalšího soupeře.

Spartu se vám během pěti let podařilo v play off vyřadit už potřetí. V čem kromě skóre byla tato série jiná?
Souhlasím, že byla nejkratší, jinak bych v tom další rozdíly moc nehledal. Vždy jsme do série šli víceméně jako outsider, i když letos to až tak nebylo. Ale po nepovedené druhé polovině základní části nás mnoho lidí na favority nepasovalo. My jsme však ukázali charakter a připomněli všem, že těžké zápasy dokážeme vybojovat.

Cítíte, že se pro Kometu touhle sérií otevírá v play off něco velkého?
Nechci předbíhat. Vyhráli jsme teprve první sérii, doufám, že ještě další dvě nás čekají. Zatím je to všechno písnička budoucnosti.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz