Fanoušci hrdě napodobili svého bojovníka. Vítkovice čeká oslava

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Můžeme to potvrdit! Hokejoví bojovníci se rodí na severu Moravy. Čísla a fakta pro to mluví minimálně v tomto extraligovém ročníku jasně. Vítkovický obránce Jan Výtisk naprosto unikátně ovládl Radegast index a v základní části nedal nikomu šanci nosit zelenou helmu. A právě tuto zelenou helmu věnoval do tradiční Radegast index dražby, kde se sešlo čtrnáct různých artefaktů extraligových bojovníků ze všech klubů. Který z nich získal největší příhoz a vynesl tak oslavu svým fanouškům?

Fanshop

Bojovník Výtisk věnoval do dražby zelenou helmu, kterou během 52 kol nesundal z hlavy. Před startem dražby k ní pak s úsměvem poznamenal: „Doufám, že ji fanoušci vydraží za co nejvíc, abychom se pak všichni společně sešli v hospodě!“ Jeho přání bylo plně vyslyšeno.

Byť to v jednu chvíli vypadalo, že vítězství strhne na svou stranu Michal Gulaši, hrající finále v pověstné zelené helmě, jehož hokejka od velikonočního víkendu vedla s příhozem ve výši deset tisíc korun. V poslední den aukce se však probudili fanoušci ostatních celků. Skokanem letošní dražby jsou určitě pardubičtí příznivci. Rukavice jejich kapitána Tomáše Rolinka dlouho okupovaly střed tabulky, pár hodin před koncem dražby se však s částkou 11.111,- Kč usadily na vedoucí příčce.

Když zavelí vůdce

Jenže pak zaúřadoval vítkovický bourák Výtisk a jeho klub. Na svých facebookových profilech vyzvali věrné fanoušky, aby zabojovali a získali nejen helmu, ale taky posezónní oslavu, která náleží vítězi dražby s vůbec nejvyšším příhozem. A když zavelí král bojovníků, armáda fanoušků jde do pohybu. Konečný úder pak přišel pět minut před koncem dražby, kdy byl příhoz zvýšen na 15.000,- Kč. Ve čtyři hodiny odpoledne bylo jasno: vítězem dražby se stávají vítkovičtí fanoušci, kteří svedli souboj o Výtiskovu trofej bojovníka a nejvyšším příhozem ovládli celou dražbu. „To jsem nečekal,“ uznal nevěřícně samotný Jan Výtisk.

Za pět minut dvanáct

Co víme o vítězi dražby? Není překvapivé, že se jedná o ostravského rodáka, který fandí Vítkovicím už dvacet let. A určitě nepřekvapí ani to, že se jedná o velkého obdivovatele Honzy Výtiska. „Vážím si ho jako člověka, hráče, bojovníka a srdcaře,“ prozradil po skončení dražby její vítěz, který si nepřál zveřejnit své jméno. „Dlouho jsem toužil po nějaké jeho trofeji. Plánoval jsem si na novou sezónu koupit jeho dres, ale dražba mě strhla. Původně jsem chtěl přihodit dvanáct tisíc korun, ale příhoz se hned nezobrazil a já byl nervózní, že mě někdo přehodí. Tak jsem pět minut před koncem přihodil rovnou patnáct tisíc a vyšlo to,“ prozradil hrdý vítěz, který by se rád se svým oblíbencem osobně setkal. Zdá se, že by tomuto setkání hvězdy mohly přát, protože samotný Výtisk výherci vzkazuje: „Moc si jeho kroku vážím a blahopřeji mu. Hrozně rád se s ním potkám a pokecám!“ 

Příležitost budou mít oba protagonisté třeba už v květnu. „Vítězný dražitel totiž získal pro všechny vítkovické fanoušky polovinu částky, za kterou uspořádáme v Ostravě posezónní oslavu s hráči,“ potvrzuje Marek Grabovský, manažer značky Radegast, oficiálního piva extraligy a zároveň dodává. „Druhá polovina částky pak bude věnována na konto nadace hokejisty Jakuba Voráčka.“

Letošní ročník Radegast index dražby má ještě jeden rekord: celková částka, kterou dražba přinesla činí 74.994,- Kč, což je vůbec nejvyšší suma, kterou se povedlo historicky v dražbě vybrat. 

Dražba

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz