Extraligová esa čeká Utkání hvězd. S osobnostmi DEL, EBEL a Slovenska

Foto: Karel Švec

7. září 2017, 14:10

Václav Jáchim

Poslední Utkání hvězd české nejvyšší soutěže proběhlo před 12 lety, nová sezona hlásí návrat exhibice. Ale ve zcela jiném formátu a se zahraničními partnery. "Mělo by se hrát 17. února, v průběhu olympijské přestávky. Všechny kluby se záměrem souhlasily," řekl na tiskové konferenci Josef Řezníček (na snímku). Podle ředitele Tipsport extraligy by se tuzemská esa představila společně s osobnostmi slovenské extraligy, mezinárodní EBEL a německé DEL.

Fanshop

Projekt nabírá obrátek, zdá se, že jeho realizaci nic nebrání. "Podpořily ho čtyři soutěže. Všechny čtyři federace mají zájem na to, aby tam byli vysláni jejich zástupci a na projektu se podíleli," připomněl Řezníček. S myšlenkou přišel šéf slovenské extraligy Richard Lintner, který také oslovil kolegy z dalších lig.

Bližší informace zazní příští týden na tiskové konferenci v Bratislavě. "Jde o zahajovací projekt s názvem All Stars Club. Měly by se představit nejlepší hráči z TELH, slovenské extraligy, EBEL a DEL. Půjde vždy o jednoho hráče z klubu," informoval Řezníček. Všechny extraligové týmy by měly mít v projektu zástupce, chybět ale budou ti hokejisté, kteří se s reprezentačními výběry zúčastní olympijských her v Koreji.

V sezoně 2017-18 byl za termín vybrán únor, v budoucnu se zřejmě exhibice posune o měsíc dřív. Na leden. "Richard Lintner se toho ujal a nabídl, že první ročník by se mohl konat v Bratislavě. Pokud se projekt ujme, pořádání akce by se posléze mělo střídat. Takže my bychom zápas hostili jednou za čtyři roky," přiblížil ředitel Tipsport extraligy.

Komentář Josefa Řezníčka v čase 4:25 min

Plán zní, že půjde o turnaj čtyř lig. "Hrát se bude tři na tři, týmy by mělo tvořit dvanáct hráčů v poli a dva brankáři," zmínil Řezníček s tím, že záměr dostal reálné obrysy na jaře. "Diskuse proběhla po mistrovství světa, kdy jsou už ale rozpisy soutěží poměrně hotové a finalizované směrem k televizním právům. Jestli se bavíme o dalším ročníku, tak si to budeme muset odsouhlasit v nějakém předstihu, abychom všechno mohli zanést do rozpisu a zvolit vhodné datum. Snahou bude vytvořit k tomu jeden volný víkend, kdy se nebude hrát extraliga," přiblížil.

Domácí nejvyšší soutěž připravovala Utkání hvězd v letech 1996 až 2006, poslední tři ročníky pořádaly společně česká a slovenská extraliga. Dosud poslední exhibici hostil před 11 lety Poprad, akce pak skončila – mj. i na (ne zájmu klubů, resp. hokejistů. Nyní se chystá projekt na jiné bázi, který by mohl být  i s ohledem na účast hráčů EBEL či DEL zajímavý.

"Samozřejmě, že když kluby nebudou chtít posílat své nejlepší hráče, tak to pak dál nebudeme podporovat," dodal Řezníček. Zkušenosti od sousedů ale znějí příznivě. "Byl jsem překvapený, jaký spád mělo Utkání hvězd na Slovensku. Němci to pořádali jednou za dva roky, v Düsseldorfu přišlo 55 tisíc fanoušků," uzavřel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz