Euro Hockey Tour opráší dřívější model, České hry budou v dubnu 2017

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Druhým rokem se Euro Hockey Tour hraje kombinovaným způsobem, na turnaj Karjala a Channell One Cup navazuje série dvojutkání, od příští sezony se ale souboje elitní evropské špičky vrátí k dřívějšímu modelu. "Pro ročník 2016-17 jsme podepsali smlouvu s tím, že se uskuteční čtyři turnaje jako v minulosti. České hokejové hry uspořádáme v dubnu 2017," informuje generální sekretář hokejového svazu Martin Urban.

Fanshop

Příští sezona odstartuje tradičně listopadovým turnajem Karjala, v prosinci se bude hrát ruský Channell One Cup, přičemž vedení tamního svazu potvrdilo termín 15. - 18. prosince 2016. Počátkem února 2017 dojde na Švédské hry, Euro Hockey Tour pak uzavřou České hokejové hry - konkrétně od 27. do 30. dubna 2017.

"Pro příští sezonu jsme dohodnuti, smlouvu podepsaly všechny čtyři země. Co se stane poté, o tom budeme jednat. Ve středu a ve čtvrtek máme schůzku v Curychu, vyplynout z ní mohou další závěry," konstatuje Urban. Nicméně lze předpokládat, že systém čtyř turnajů může být zachován i pro sezonu 2017-18. "Ale v ní bude olympiáda, musíme tedy vyřešit termíny. To je klíčová věc," dodává.

Minulé ročníky, jejichž vrcholem byly olympijské hry, začínaly na naší půdě. České hokejové hry se koncem prázdnin 2009 uskutečnily v Karlových Varech, za další čtyři roky se hrálo pro změnu v Pardubicích. Zda přesun tuzemského turnaje z jara na přelom srpna a září může nastat i v roce 2017, to zatím není jasné. "Je to předmětem jednání, musíme se shodnout, jak do budoucna naložit s reprezentačními přestávkami," zmiňuje Urban s tím, že je nutné brát mj. ohled také na Ligu mistrů a další vlivy.

Ústup od současného herního programu k modelu se čtyřmi turnaji nastane po dvou letech. "Stávající varianta má své plusy a mínusy. Podle mého se docela osvědčila, systém dvojutkání je smysluplný, ale má svá úskalí. Především tedy v kapacitě hal, které můžeme využít. Jestli chceme útočit na divácké rekordy, lze hrát v podstatě jen v Praze, Helsinkách a Stockholmu, kde jsou haly s kapacitou nad deset tisíc diváků," upozorňuje.

Kombinovaný způsob turnajů a dvou duelů s jedním soupeřem umožňoval, aby byl mezistátní hokej k viděním i mimo metropole. "Dostali jsme Euro Hockey Tour na stadiony, kde by se za normálních okolností nehrálo. To považuji za dobrý krok. Zároveň je však pravda, že dvě utkání nejsou pro partnery takovou akcí, která by byla srovnatelná s turnajem," pokračuje generální sekretář ČSLH.

Oprášení Švédských a Českých her bezpochyby nabídne parádní produkt, stačí si vzpomenout třeba na atmosféru v Brně, zároveň se ovšem zvýší počet utkání, která týmy neodehrají na domácí půdě. "Jazýčkem na vahách byli Švédové, kam fanoušci na podobné zápasy téměř nechodili. Musíme se nad tím zamyslet. Jednou z cest jsou denní balíčky vstupenek, nabízí se zvát na druhá sobotní a nedělní utkání děti, případně připravit speciální program pro určité skupiny lidí," naznačuje.

Podle Martina Urbana zůstane zachován projekt Euro Hockey Challenge, který vždy dubnu nahrazuje přípravu na mistrovství světa. A výhledově by se společně s Euro Hockey Tour či jeho modifikací mohl proměnit v mistrovství Evropy. "Stále o tom jednáme a hledáme vhodný způsob. Prozatím je jisté, že se Euro Hockey Challenge nemění. I v sezoně 2016-17 ho bude hrát 12 mužstev. Jejich definitivní složení potvrdíme po mistrovství světa v Rusku, neboť do Euro Hockey Challenge se mohou zapojit jedině účastníci elitní skupiny šampionátu," uzavírá.

Program české reprezentace před MS v Rusku:

Euro Hockey Tour - únor 2016:

Čtvrtek 11. února:
18:30 Česká republika - Rusko (Třinec, WERK arena)

Sobota 13. února:
13:30 Česká republika - Rusko (Ostrava, Ostravar aréna) 

Euro Hockey Challenge 2016:
6. – 10. dubna 2016: Česká republika – Německo
13. – 15. dubna 2016: Švýcarsko – Česká republika

Euro Hockey Tour – duben 2016:
20. – 24. dubna 2016: Finsko – Česká republika
27. dubna – 1. května 2016: Česká republika – Švédsko

Generálka na MS v Rusku:
3. května 2016: Česká republika – Kanada (Praha, O2 arena)

Termínová listina Euro Hockey Tour 2016-17:

3. - 6. listopadu 2016: turnaj Karjala
15. - 18. prosince 2016: Channell One Cup
9. - 12. února 2017: Švédské hokejové hry
27. - 30. dubna 2017: České hokejové hry 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz