Erat do Komety přivábil Kanaďana. Ten učil i Čajánka s Balaštíkem

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

26. června 2017, 17:01

Adam Bagar

Společně s Martinem Eratem přicestoval z Nashvillu do Brna také kanadský kouč Shawn Allard, který je specialistou na bruslení. Cepuje třeba kanonýra Connora McDavida a spolupracuje se Sidneym Crosbym, v uplynulém týdnu si ale vzal do parády mladé hokejisty a trenéry brněnské Komety.

Fanshop

Dvaačtyřicetiletý Allard působil v letech 2011 až 2014 v organizaci Nashvillu. Právě tam se s Martinem Eratem poznal a dodnes jsou z nich kamarádi. „Je super, že jsem mohl s Martinem přiletět. Klub pro něj hodně znamená, takže jsem moc rád, že jsem jej mohl v tomto ohledu podpořit. Užíval jsem si to,“ září na klubovém webu Komety.

Kanadský trenér rozdával cenné rady v podstatě celý uplynulý týden v halách za Lužánkami. Vedl několik tréninků a seminářů na ledě i mimo něj. Do parády si vzal brněnské mládežníky, ale i jejich trenéry, současné hráče prvního týmu či bývalé extraligové hvězdy jako jsou Petr Čajánek, Jaroslav Balaštík, Radim Bičánek nebo Jan Fadrný.

„Zjistil jsem mnoho zajímavých informací. Především to, že jsem vůbec neuměl bruslit. Do jednačtyřiceti let jsem to tak nějak šolichal bez bruslení.“

I pro ně to byl velký zážitek. „Jsem rád za pozvání od brněnské Komety. Je vidět, že se člověk musí stále učit něco nového. Vše šlo hrozně moc rychle dopředu. Je potřeba o tom přemýšlet, vzdělávat se a snažit se to hráčům aplikovat,“ říká bývalý reprezentant Petr Čajánek, který si podobně jako Balaštík nedávno dodělal trenérskou licenci B.

Bičánek ji teprve dodělává, hotovo by měl mít na konci září. „Zjistil jsem mnoho zajímavých informací. Především to, že jsem vůbec neuměl bruslit. Do jednačtyřiceti let jsem to tak nějak šolichal bez bruslení,“ směje se bývalý brněnský kapitán, který byl až unešený z Allardových bruslařských metod. „Jsou to super věci,“ pokyvuje Bičánek.

Allard: Klub na mě působí skvěle, celková organizace je až neuvěřitelná

Ten pozorně naslouchal i proto, že nevylučuje, že se dá právě na trenérskou dráhu, dosud po konci kariéry chodil jen vypomáhat v Uherském Hradišti s mladšími žáky. „Jde o to zachytit nové trendy a naučit to děti. Už nejde o mě, ale o to, aby si ty děti vzaly něco z toho, co jim ukážu. Proto se to musím učit, abych to mohl předávat,“ líčí.

Týden bruslení v Brně si pochvaloval i samotný Allard. „Brněnský klub na mě působí skvěle, celková organizace je až neuvěřitelná. Kometa má vše výborně zorganizované a naplánované. Zároveň má Martina, který pomáhá celému klubu posunout se vpřed. Musím říct, že se to dělá tím správným směrem,“ chválí úřadujícího šampióna TELH.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz