Energie si na MS vyhlédla posilu. Do WSM Ligy se vrací Podlipnik

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Po Filipu Novotném, Danielovi Krejčím a Stanislavu Balánovi ohlásila Energie další zajímavou posilu: přichází slovinský obránce Matic Podlipnik. „Uzavřeli jsme s ním roční smlouvu. S agentem jsme zároveň dohodnutí, že v případě postupu do extraligy budeme mít zájem na jejím prodloužení,“ řekl pro hokejkv.cz sportovní manažer Jaromír Kverka.

Fanshop

Podlipnik působil ve druhé nejvyšší české soutěži v letech 2012 až 2014, kdy hrál za Duklu Jihlava. V roce 2016 – po intermezzu v mezinárodní EBEL – posílil pro závěr sezony Třebíč. Celkově nastoupil v první lize ke 137 zápasům s bilancí 11+30.

Minulý ročník strávil v elitní francouzské lize – v Lyonu získal za 42 duelů 32 bodů, a byl tak druhým nejproduktivnějším obráncem soutěže. Díky skvělým výkonům se vrátil do slovinské reprezentace a zúčastnil se letošního mistrovství světa (7 utkání, 0+1). Zkušenosti má také ze ZOH 2014 v Soči.

Podlipnik má parádní střelu od modré čáry. Jeho potenciál pro příští sezonu WSM Ligy proto přesahuje deset vstřelených gólů. „Je to hráč v ideálním věku a s výbornými parametry. Sledovali jsme ho celé mistrovství světa a ihned po jeho skončení jsme začali jednat,“ poodhalil Kverka. Podlipnik se k týmu připojí v průběhu července.

„Matic je hráč v ideálním věku a s výbornými parametry."

Kádr Energie prošel po sestupu z Tipsport extraligy výraznou obměnou. Skončili brankář David Honzík (Sparta), obránci Václav Benák, Viktor Baldajev, Tomáš Dvořák (Sparta), Martin Rýgl, Denis Šimek, Tomáš Dujsík (Brno) a útočníci Milan Mikulík, Antonín Dušek, Denis Kindl (Plzeň), Pat Mullane a Lukáš Vrána. Zatím nejasná je situace okolo Tomáše Haranta, Tomáše Rachůnka a Petra Stloukala.

Karlovy Vary rovněž změnily trenéra: místo Jana Tlačila přišel z mistrovské Komety Martin Pešout. Hráčskými posilami se dosud kromě Podlipnika stali gólman Filip Novotný, bek Daniel Krejčí a útočník Stanislav Balán.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz