Energie selhala. Dva tresty do konce, to si nemůžeme dovolit, ví Rýgl

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Po úspěšném play out tvrdý dopad na zem. Takový byl z pohledu karlovarských hokejistů první zápas baráže o extraligu. Energetici v něm třikrát vedli, přesto první tři body do tabulky získala jihlavská Dukla. „Vůbec to nebyl hokej, jaký jsme předváděli v minulých zápasech,“ přiznal střelec úvodní branky domácích Martin Rýgl.

Fanshop

Oba úterní soupeři proti sobě nastupovali v odlišném rozpoložení. Energetici se jako předposlední celek Tipsport extraligy účastnili skupiny o umístění se soupeři hrajícími na půl plynu, naopak Jihlavští se do tempa naladili urputnou semifinálovou bitvou proti Kladnu. „Spíše než nervozitu jsme cítili jakési očekávání,“ přiznal karlovarský Martin Rýgl, jehož tým skupinu o umístění zakončil 21. března ve Zlíně. „Na baráž jsme se připravovali dlouho, generálka nebyla z naší strany vůbec špatná a je škoda, že nám to v prvním zápase takto nevyšlo,“ dodal.

Podle papírových předpokladů by psychická pohoda v zápasech baráže měla být na straně prvoligistů. „Jihlava do toho šla s tím, že nemá co ztratit. Naopak naše hra byla hlavně v první třetině svázaná. Vůbec to nebyl hokej, jaký jsme předváděli v minulých zápasech. Doufám, že to z nás spadne, protože tahle dál hrát nemůžeme,“ uvedl Rýgl, jehož tým prohrál brankou Kalába z 55. minuty.

Karlovarským se tuto ztrátu smazat nepodařilo, a zůstali tak bez bodu. V utkání přitom sami třikrát vedli, poprvé právě po trefě třicetiletého obránce Rýgla. „Podařilo se nám dobře sehrát přesilovku. Snažili jsme se to podobně trénovat v přípravě a jsem rád, že to vyšlo. Bohužel to nestačilo,“ okomentoval gólovou situaci z 11. minuty.

První trhlinu do karlovarského sebevědomí zasadilo pár vteřin před koncem první periody vyrovnání Richarda Diviše. A houževnatá Dukla se nenechala zlomit ani dalšími brankami domácího Skuhravého a Beránka, hosté vždy našli odpověď. Notnou měrou jí k tomu pomohly i vyšší tresty pro Dvořáka a Skuhravého, oba domácí hráči se zkušenostmi z reprezentace předčasně zamířili do sprch. „Hlavní příčinou porážky byla naše nedisciplinovanost. Vždy jsme odskočili o gól a absolutní nedisciplinovaností jsme pustili Jihlavu na koně. Cítili jsme tlak, byly tam emoce, ale přesto si nemůžeme dovolit mít dva hráče vyloučené do konce zápasu. V Budějovicích k tomu musíme přistoupit úplně jinak,“ nešetřil Rýgl kritikou do vlastních řad.

Jak přiznal jihlavský trenér Petr Vlk, jeho mužstvo si v úvodu muselo zvykat na pohyb extraligového soupeře. S každou vstřelenou brankou však sebevědomí hostů rostlo a jejich soustředěný výkon v samém závěru nenabídl domácím žádný větší tlak a šance na vyrovnání. „Byli jsme připravení na to, že Jihlava bude hrát takový urputný hokej. Svou obětavostí a bojovností jsou známí, viděli jsme i jejich videa z play-off,“ ocenil na závěr přístup soupeře karlovarský obránce Martin Rýgl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz