Energie bušila, ale nestačila na Zlín. Je to ztráta dvou bodů, tvrdí Benák

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Pro karlovarskou Energii je nyní každý zápas Tipsport extraligy více než důležitý. Vynásobte to dvakrát při utkání se soupeři z dolní části tabulky Jenže Karlovarským se takové souboje nedaří. A nejinak tomu bylo proti Zlínu, se kterým na domácím ledě remizovali 1:1 a následně prohráli na samostatné nájezdy. A že je jediný bod pro Západočechy málo si je vědom i Václav Benák, obránce karlovarské Energie.

Fanshop

Energie nezačala utkání vůbec dobře. Už v první minutě se totiž musel brankář Závorka otáčet za svá záda, když ho prostřelil hostující Říčka. Domácí celek se sice dokázal rychle z inkasované branky vzpamatovat, jenže vyrovnání ne a ne přijít.

„Pro nás je velká škoda, že jsme nedali první gól. Jakmile inkasujeme, tak tlačíme káru do kopce a je to pak dost psychicky náročné.“ 

To nakonec přišlo po vyrovnaném dějství až v polovině zápasu díky šťastné trefě Bartka. Obě mužstva pak sice měla šance k rozhodnutí zápasu, ale branka do konce základní hrací doby už nepadla, a tak dospěl zápas mezi Karlovými Vary a Zlínem do prodloužení a následně do samostatných nájezdů, kde byli úspěšnější hráči PSG.

„Pro nás je to ztráta dvou bodů. My musíme doma vyhrávat. Věděli jsme, že to se Zlínem bude urputné utkání. Pro nás je velká škoda, že jsme nedali první gól, protože vždycky když inkasujeme, tak tlačíme káru do kopce a je to pro nás i dost psychicky náročné. Věděli jsme do čeho jdeme a bohužel byla jen plichta a prohra po nájezdech,“ říká posmutnělý obránce karlovarské Energie Václav Benák.

Zlínští hokejisté jsou známi svoji poctivou defenzivní činností, což bylo k vidění i na ledě KV Arény. Hokejisté z lázeňského města měli co dělat, aby se dostali do útočného pásma a když už se tam dostali, stál proti nim výborný Kašík. „Byli jsme na to od trenérů připraveni, že hrají urputný hokej a že nedají nic zadarmo. Věděli jsme také o tom, že nepadne moc gólů a hrát na jeden gól doma je prostě málo,“ komentuje obranný styl soupeře bývalý hráč Pardubic či Plzně.

Zlínští po své vstřelené brance upustili od aktivity, kterou si vytvořili v úvodních vteřinách a postupem času se k puku a k šancím dostávala stále více a více karlovarská Energie. Jenže sedmnáct střel za celý zápas je málo. „My jsme bušili a bušili. Bohužel nám to tam ale nemohlo padnout. Pak Baťa (Martin Bartek - pozn. red.) trefil z úhlu takový šťastný gól, který nás trochu nakopl a dostali jsme do menšího tlaku, ale bylo to málo od nás.“

Posledních deset minut ale měli energetici co dělat, aby nakonec remízový stav udrželi až do konce základní hrací doby. Zlín se tlačil do branky domácích jak jen mohl a k aktivitě mu navíc pomohla přesilová hra dvě minuty před koncem. Ve třetím dějství trefili hráči z Moravy nejdříve tyčku, aby o pár minut později zahodil trestuhodně šanci na rozhodnutí Říčka, jenž netrefil poloprázdnou klec Tomáše Závorky. „Šli jsme do třech, to je hokej. Kluci, co tam šli, to výborně ubránili a aspoň, že jsme to ubránili na tu plichtu,“ je alespoň částečně rád za získaný bod Václav Benák.

Sestřih utkání Karlovy Vary – Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz