Dynamu vstřelil první gól, teď ho posílí. Beran jde z Plzně do Pardubic

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

30. ledna 2016, 21:24

Václav Jáchim

Dlouho čekal na premiérovou extraligovou trefu, když jí v pátečním duelu konečně docílil, zvedá kotvy a mění působiště. Matěj Beran skóroval do branky Pardubic, historický gól trefil ve své druhé extraligové sezoně, teď si s ním osud docela zažertoval. Robustní útočník se totiž z Plzně přesouvá právě do kádru Dynama! Pokud se včas podaří vyřídit všechny náležitosti, měl by za Východočechy naskočit už do nedělní bitvy proti Chomutovu.

Fanshop

Pro dvaadvacetiletého plzeňského odchovance jde o první extraligový přesun v kariéře, ale dřív už oblékal dresy jiných klubů. Beran svého času válel za mládežnický tým Karlových Varů, sezonu 2010-11 strávil ve švédském Lulea, další tři roky nastupoval v quebecké juniorské lize za Prince Edward (později Charlottetown) Islanders a Sherbrooke Phoenix.

V létě 2014 se účastník mistrovství světa osmnáctek 2011 a světového šampionátu dvacítek o dva roky později vrátil do mateřské Plzně, v nejvyšší soutěži za indiány sehrál 42 utkání, vstřelil jeden gól (v pátek proti Pardubicím) a přidal jednu nahrávku. U Západočechů neměl na začátku ročníku tolik prostoru, jezdil pomáhat druholigovým Klatovům, poslední dobou ale v nejvyšší soutěži nastupoval pravidelně.

"Včera se přijeli podívat zástupci Pardubic na náš zápas. I na Matěje. Tuto variantu zvažovali delší dobu, byly tam nějaké náznaky. Pardubice se dnes rozhodly, že by do toho chtěly jít, a my po určitém zvážení s tímhle obchodem souhlasili. Vždy bereme pro a proti, nabídku Pardubic jsme přijali. Matěj odchází na přestup, takže částka tohoto obchodu se odvíjí podle tabulek,“ řekl webu Škody sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Beran by měl v Dynamu uplatnit robustní postavu a zvýšit důraz týmu. "Matěje Berana jsme sledovali delší dobu. Že nám vstřelil svou první extraligovou branku, vůbec nerozhodovalo o tom, že jsme ho chtěli získat. Očekáváme od něj, že bude využívat svých fyzických předpokladů,“ řekl klubovým stránkám generální manažer Pavel Rohlík. Poslední lednový den končí v tuzemských soutěžích možnost přestupů, před uzávěrkou je právě Dynamo zatím nejaktivnější.

Proti Chomutovu by neměl v pardubické sestavě chybět ruský útočník Dmitrij Moňa, jenž do aktuálně dvanáctého klubu Tipsport extraligy přišel poté, co nedávno ukončil spolupráci se Sibirem Novosibirsk. Hlavní kouč Peter Draisaitl bude mít vedle Richarda Krále k dispozici také nového asistenta Andreje Potajčuka. Vedení navíc nevyloučilo ani další možné příchody posil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz