Dynamo posiluje útok. Z Třince do Pardubic míří Rostislav Marosz

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

10. října 2017, 15:01

Adam Bagar

Extraligové Pardubice reagují na aktuální třináctou příčku v tabulce další změnou v kádru! Na východ Čech se stěhuje útočník Rostislav Marosz, který pomůže Dynamu minimálně do konce kalendářního roku. „Po dohodě s Oceláři ho bereme na tříměsíční limitovaný transfer,“ hlásí v tiskové zprávě generální manažer klubu Dušan Salfický.

Fanshop

„Tímto krokem reagujeme na nedobrou bilanci v přesilových hrách. Hledali jsme posílení na postu středního útočníka a když přišla možnost jej získat, tak jsme neváhali a pustili se hned do jednání. Věříme, že nám pomůže,“ hlásí k Maroszově příchodu pardubický předseda představenstva.

Dynamo mělo o šestadvacetiletého útočníka zájem už delší dobu. „Jeho jméno se objevovalo už v dobách, kdy byl v Olomouci nebo Karlových Varech. Hokejově ho znám a Pavel Marek mi potvrdil jeho lidské vlastnosti, jak je komunikativní a jak zapadne do našeho kolektivu,“ dodává Salfický.

„Určitě bude chtít dokázat, že jeho vzestup v předešlých sezonách nebyl náhodný a že patří k nejnadanějším hráčům v extralize.“

Pavel Marek útočníka z Třince dobře zná. „Je typickým centrem, má klid na hokejce, umí nahrát do gólové šance a sám ji i přesnou střelou zakončit. Čekáme, že nám bude nápomocen v přesilových hrách a věříme, že nám výrazně vyztuží post středního útočníka,“ líčí sportovní manažer Dynama.

„Určitě bude chtít dokázat, že jeho vzestup v předešlých sezonách nebyl náhodný a že patří k nejnadanějším hráčům v extralize. Jeho další předností je odolnost v osobních soubojích,“ doplňuje Marek na adresu šikovného útočníka, který se ale v dosavadním průběhu sezony prozatím hledal.

Oceláři si nepřejí, aby Marosz hrál v zápasech proti Třinci

V předchozích třech sezonách se v základní části vždy blýskl minimálně třiceti body, ale letos za šest startů zapsal jen dvě nahrávky a zahrál si dokonce v prvoligovém Frýdku-Místku. Dynamo ale věří, že na východě Čech naváže na loňskou formu a pomůže mu dostat se do vyšších pater tabulky.

Nejbližším pardubickým soupeřem jsou právě Oceláři, ale Rostislav Marosz se v zápase proti „svým“ ještě nepředstaví. „Pardubicím jsme ho zapůjčili bezplatně, a proto jsme si vymínili jedinou podmínku, aby nenastupoval proti Třinci ve vzájemných zápasech,“ prozrazují Slezané na svém webu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz