Dynamo nesouhlasí s Holým: Tyto zákroky se musíme snažit vymýtit

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

17. února 2017, 13:25

Adam Bagar

Vedení Dynama v čele s Dušanem Salfickým nesouhlasí se čtvrtečním verdiktem disciplinární komise Tipsport extraligy, která se zabývala ostrým zákrokem chomutovského obránce Bretta Flemminga na pardubického beka Petra Čáslavu. A rozhodla, že nebude dál trestán. "Přesně takové zákroky bychom se měli snažit vymýtit," zlobí se na klubovém webu generální manažer Dynama. Čáslava utrpěl otřes mozku, má nadvakrát zlomený nos a vyražené zuby.

Fanshop

K zákroku došlo ve středečním utkání na pardubickém ledě. Běžela 46. minuta, když domácí zadák nahazoval kotouč do útočné třetiny, kam také mířil. V tom ho ale vypnul chomutovský Brett Flemming, který od hlavních rozhodčích Pešiny a Pražáka dostal trest na pět minut plus do konce utkání za napadení. Zákrokem se automaticky zabývala disciplinárka. Podle ní bylo vše v rámci pravidel, a tak řízení s kanadským hokejistou zastavila.

"Dle našeho společného názoru se jednalo o hrubý faul – útok na hlavu."

„Flemming nevedl svůj zákrok ve vysoké nájezdové rychlosti a ani se před ním neodrazil, aby dosáhl vyšší intenzity. Přestože nelze bez jakékoliv pochybnosti prokázat, že zákrokem došlo k přímému zasažení hlavy a krku Čáslavy, tak i kdyby k němu došlo, nestalo se tak výhradně v důsledku jednání chomutovského hráče. Čáslava nedostatečně registroval postavení soupeře a možnost být ve své pozici napadán,“ říká šéf komise Karel Holý.

Flemming sestřelil Čáslavu a zranil ho. Hrozné, líčí mstitel Tomášek »

Dynamo s jeho vyjádřením nesouhlasí. „Situaci jsme s trenéry studovali na videu i zpomaleně a dle našeho společného názoru se jednalo o hrubý faul ze strany chomutovského hráče – útok na hlavu. Flemming prokazatelně vedl pohyb zespoda nahoru a zasáhl Čáslavovu hlavu,“ líčí generální manažer Dušan Salfický s tím, že zkušený pardubický obránce utrpěl otřes mozku, má nadvakrát zlomený nos a je nadále hospitalizován v nemocnici.

„Přesně takové zákroky bychom se měli snažit vymýtit, což se podaří jenom jejich důsledným posuzováním. Tím mám na mysli tvrdé disciplinární potrestání. Možná se mýlím, ale tohle ať posoudí každý fanoušek sám,“ doplňuje Salfický, kterého zaskočila slova asistenta Pirátů Jana Šťastného, který Čáslavova zranění označil za šrám. „Hodně mě mrzí, že došlo k nějakému šrámu, viděli jsme také zuby venku. Brett není zákeřný hráč,“ řekl.

Ostrý hit Flemminga na Čáslavu? Bez trestu! Vampola už zaplatil »

„Vyjádření Jana Šťastného, byť bylo ihned po skončení střetnutí a nemusel mít ještě všechny dostupné informace, považuju za velmi necitlivé. Považovat dvojitou frakturu nosu s otřesem mozku za šrám, to mi nepřijde vhodné. Už jen v úctě k Petru Čáslavovi se proti takovému výroku musím ohradit,“ uzavírá Salfický. Brett Flemming vyvázl bez trestu podruhé v sezoně, v září mu u disciplinárky prošel i zákrok na indiána Davida Stacha.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz