Dynamo čeká boj o přežití. Snad se nikdo nepoloží, věří Rolinek

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

23. března 2017, 16:49

Jan Šimek

V play out se chtěli připravit na baráž. Získat herní pohodu. Zvýšit si sebevědomí. Pardubičtí hokejisté ale ve skupině o udržení vyhráli pouze dvakrát. Celkově z předešlých patnácti zápasů urvali jen tři výhry. V posledním ostrém testu před baráží Dynamo vybouchlo na olomouckém ledě v poměru 2:8 a nyní jej čeká tuhá bitva o holé přežití. „Za celý tým říkám, že to hážeme za hlavu a do baráže jdeme s úplně čistou hlavou,“ tvrdí pardubický lídr Tomáš Rolinek.

Fanshop

„Play out rozhodně nebudou žádné sranda zápasy, protože budeme hrát s dobrými týmy, ale pro nás je stejně nejdůležitější, abychom pak do následné baráže nastoupili s o trochu lepším sebevědomím a v lepší herní pohodě,“ řekl před startem play out asistent trenéra Otakar Janecký pardubickému webu.

To se hráčům Dynama zrovna nepovedlo. Nevyrovnané výkony červeně podtrhla středeční blamáž na Hané, kde Pardubičtí schytali osmibrankový výprask. „Z naší strany lze z utkání těžko vytáhnout něco pozitivního. Do zápasu jsme chtěli vstoupit ze zajištěné obrany, ale rychle jsme dostali gól. Udělali jsme spoustu osobních chyb a faulů. Doufám, že tak špatné utkání už neodehrajeme,“ přeje si asistent trenéra Pavel Marek.

„Je potřeba se zmobilizovat a soustředit se na důležité první utkání doma, které musíme urvat,“ dodává rychle.

Pardubice dostaly na Hané osm gólů. Jaký je rozpis baráže? »

S potupnou porážkou, která byla spolu s nepovedeným derby na ledě Hradce nejvyšší v sezoně, se musel srovnat i Tomáš Rolinek. Borec, jenž s Pardubicemi v roce 2005 získal mistrovský titul a dvakrát s nimi dokráčel až do finále. Teď bude se svým týmem hrát o přežití.

„Dostat poslední zápas před baráží osm gólů je špatné. Momentálně ale za celý tým říkám, že to hážeme za hlavu. V úterý do toho půjdeme s úplně čistou hlavou,“ tvrdí kapitán mistrů světa z roku 2010.

Nepovedený závěr sezony ze strany pardubického mužstva svádí k podcenění, což může být pro Dynamo paradoxně výhoda. Poslední týdny mu nešlo v podstatě o nic. Teď ale hraje o všechno a musí zapnout. „Vůbec nechci spekulovat, zda je to pro nás výhoda, nebo nevýhoda. Budu se opakovat, ale tabulka je jasně daná a jede se od nuly,“ pokračuje Rolinek.

Osm gólů pro Dynamo! Vyrůbalík: Nevím, co chtějí v baráži dělat »

Pardubický klub čeká náročné období. Tradiční značce, která nikdy nechyběla v české nejvyšší soutěži, hrozí pád. „Sezona pokračuje dál. Máme před sebou dvanáct opravdu těžkých zápasů, kdy půjde do tuhého. Dobře, dostali jsme osm gólů, ale teď budou mít všechny týmy nula bodů. Tabulka je jasná. Uděláme všechno pro to, abychom extraligu pro Pardubice udrželi. Pro hráče, kteří tam hráli i pro obrovskou tradici. Zkrátka pro všechny,“ velí sedmatřicetiletý útočník.

Na něj a další opory budou na východě Čech spoléhat. Tyto osobnosti ponesou hlavní odpovědnost. „Bude to těžké hlavně pro psychiku hráčů. V týmu ale máme zkušené hráče, takže snad se nikdo nepoloží, že hrajeme baráž,“ věří Tomáš Rolinek.

Syn se mě bál, vzpomíná Petr Čáslava. Stihne baráž? »

Dynamo také natěšeně vyhlíží svá esa. Klíčové Petry – Sýkoru a Čáslavu. Oba by měli do baráže zasáhnout. Kdy přesně to bude zatím není jasno. Nejlepší střelec Dynama letošní sezony s 21 zásahy na kontě by měl naskočit od začátku, šéf pardubické defenzivy se stále zotavuje z otřesu mozku.

Baráž o Tipsport extraligu startuje v úterý 28. března, kromě Pardubic, Karlových Varů a Českých Budějovic se v ní představí úspěšnější z dvojice Jihlava – Kladno (stav série 3:3). Na programu je dvanáct kol – to poslední 23. dubna. Dva nejlepší týmy si zajistí účast v příštím extraligovém ročníku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz