Duklu posílí Kanaďan Hamill, někdejší hráč Bostonu. Končí naopak Puliš

Foto: stanleycupofchowder.com

7. prosince 2017, 21:50

Václav Jáchim

Zajímavou posilu hlásí jihlavská Dukla. Do aktuálně posledního týmu Tipsport extraligy přichází Zach Hamill, který v minulosti nastupoval za Boston Bruins. Osmý muž draftu NHL 2007 dosud válel za norský Lorenskog, odkud se bleskově stěhuje na Vysočinu. "Norský klub první transfer zamítl. Teď věřím, že se všechno dotáhne do konce. Jednání jsou uzavřená, o nový transfer je zažádáno, a hráč se v pátek vydává na cestu k nám,“ informuje na klubových stránkách jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

Fanshop

Hamill má za sebou několik zajímavých štací. Devětadvacetiletý rodák z Vancouveru stihl za Boston 20 utkání NHL, později hrál Kontinentální ligu za kazašskou Astanu. Působil ve finské Hämeenlinně, ve švýcarských týmech Fribourgu a Ambri-Piottě. Stejně tak v německém Iserlohnu. Po angažmá ve švédském Björklövenu zamířil do Norska, kde byl letos nejproduktivnějším hráčem Lorenskogu. Ve 26 utkáních norské nejvyšší soutěže si připsal jedenáct branek a osm nahrávek.

Teď míří do Tipsport extraligy, odkud měl nabídky už dřív. Před dvěma lety se mluvilo o zájmu Sparty, námluvy ovšem padly. Aktuálně Hamill posílí Duklu, kam nedávno dorazil jiný zámořský bojovník Wacey Rabbit. "Nebylo to jednoduché. Za transferem stojí hodiny jednání a návrhů. Současný tým nechtěl Zacha uvolnit," uvedl Bedřich Ščerban.

Hamill ještě ve čtvrtek nastoupil k soutěžnímu duelu za Lorenskog, v pátek dopoledne se letecky přesune do Česka. V Jihlavě od čerstvé posily očekávají ofenzivní kvalitu a produktivitu. "Zach nám pomůže ve splnění našeho cíle," řekl Ščerban. Extraligový nováček udělá maximum, aby nejvyšší soutěž udržel na Vysočině i nadále.

Hamill v kádru doplní další cxizince, kteří za Duklu letos nastupují. Kvalitní služby odvádějí norský brankář Lars Volden, jeho krajan Nicolai Bryhnisveen (aktuálně na marodce) a švédský bek Eric de la Rose. O Rabbitovi už byla řeč. V týmu naopak před časem skončil slovenský útočník Radoslav Macík, nyní se loučí také Radovan Puliš. Ten za Jihlavu nestihl ani jedno extraligové utkání, měl totiž potíže s kolenem a musel podstoupit opreaci.

4. prosince byl očekáván jeho nástup do akce, leč události nabraly jiný směr. "Pár dní před příjezdem mi agent oznámil, že ho na tréninku, kde Puliš zkoušel naplno trénovat, srazil hráč a Rado byl hospitalizován s vnitřním krvácením na ploténce. Má velkou smůlu. My ale museli reagovat. Rozhodli jsme se dál nečekat a navrhnout ukončení smlouvy. Byla to situace nevýhodná i pro hráče. Jelikož zranění bylo z doby před podpisem smlouvy, neplnili jsme žádné finanční závazky a Rado přitom byl vázán smlouvou u nás,“ vysvětlil Bedřich Ščerban na stránkách Dukly..

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz