Dukla posiluje útočné řady. Získala Slováka Macíka a zkouší Semoráda

Foto: Josef Plechatý, hcdukla.cz

31. července 2017, 17:47

Adam Bagar

Extraligový nováček z Jihlavy hlásí další změny v kádru. Ofenzivní řady Dukly doplní slovenský útočník Radoslav Macík, jenž podepsal roční smlouvu s opcí. S týmem se nově připravuje také Jan Semorád (na snímku), který na Vysočině bojuje o smlouvu v rámci zkoušky.

Fanshop

Pětadvacetiletý Radoslav Macík hrál v minulých dvou sezonách za slovenskou Nitru, v jejímž dresu bodově i střelecky válel. Celkem za 139 utkání stačil nasbírat 86 bodů za 44 branek a 42 nahrávek, parádní výkony mu dokonce přinesly pozvánky do národního týmu.

Dukla před návratem do extraligy změnila kádr, uspěje Nor na zkoušce? »

Nyní slovenský šampión ze sezony 2015-16 okusí prvně ve své kariéře také zahraniční soutěž. „Radoslav dnes ráno rozvázal smlouvu v Nitře. Kontrakt bude podepsán na rok s opcí,“ uvedl na klubovém webu jednatel extraligového nováčka z Jihlavy Bedřich Ščerban.

Kromě Macíka se k jihlavskému výběru připojil také devětadvacetiletý útočník Jan Semorád, který už na Vysočině krátce působil v sezoně 2014-15. „Honza se u nás hlásil v pondělí v osm hodin ráno, je tady na zkoušku,“ prozradil jihlavský jednatel Bedřich Ščerban.

Přestupy v TELH: Kluby zkoušejí 23 hráčů, kdo čeká na angažmá? »

Dvojnásobný český šampión a bronzový medailista z MS hráčů do 18 let dřív hrál extraligu za Pardubice. V uplynulém ročníku vystřídal hned tři zahraniční působiště, postupně hájil barvy slovenských Nových Zámků, Popradu a nakonec zakotvil v polských Tychách.

O smlouvu bojuje v Jihlavě i Nor Nicolai Bryhnisveen, klub už dřív zveřejnil příchody dalších zahraničních posil Larse Voldena, Erika de la Rosea či Radovana Puliše. Vlkův výběr doplnili ještě Jan Zdráhal, Jakub Suchánek, Petr Ulrych, Lukáš Žálčík či Josef Kořenář.

Foto: Zdeněk Drla, hcdukla.cz

Příchody do HC Dukla Jihlava

Jan Zdráhal (Třebíč)
Jakub Suchánek (České Budějovice)
Petr Ulrych (Kladno)
Lukáš Žálčík (České Budějovice)
Lars Volden (Trenčín)
Nicolai Bryhnisveen (Tingsryds, zkouška)
Erik de la Rose (Storhamar)
Radovan Puliš (Zvolen)
Josef Kořenář (Lincoln)
Radoslav Macík (Nitra)
Jan Semorád (Tychy, zkouška)

Odchody z HC Dukla Jihlava

Tomáš Kaláb (Třebíč)
Jiří Říha (Mladá Boleslav)
Miroslav Svoboda (Plzeň)
Filip Dundáček (Vsetín)
David Březina (neznámo)
Lukáš Jícha (Žďár nad Sázavou)
Michal Důras (Strasbourg)
Jiří Dobrovolný (ukončil kariéru)
Lukáš Sáblík (ukončil kariéru)
Vlastimil Bilčík (Gdaňsk)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz