Dorostenec Chytil udržel Zlín ve hře: Já a hrdina? To vůbec

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

1. března 2017, 11:49

Martin Voltr

Panečku, to je finiš! O desáté místo se v pátek poperou tři týmy, pořád dost slušnou šanci na postup má Zlín. Ve hře ho udrželo zasloužené vítězství 3:1 na půdě Mountfieldu, které dirigoval dvougólový Filip Chytil. „Bylo to těžké. Věděli jsme, že prostě musíme vyhrát,“ říká sedmnáctiletý benjamínek po svém životním večeru.

Fanshop

V úterý měl Chytil kliku, pořádnou kliku. Ale jak se říká: Štěstí přeje připraveným. A to tenhle člen reprezentační osmnáctky rozhodně je. První „jeho“ gól si dali domácí sami, když Stanislav Dietz bekhendem uklidil puk za Rybárova záda. A druhá trefa? V závěrečné power-play do prázdné branky.

Na jejich důležitosti to však nic nemění, Chytil byl zkrátka zlínským hrdinou. „To ne, takhle se vůbec necítím. Byl to výkon celého týmu. Na gól do prázdné mi posunul puk Jirka Ondráček, ten první vyplynul ze situace. Potáhl jsem si to doprava a obránce mi to usnadnil, dal si to sám. Ale jsem rád za ty dva góly, a hlavně jsem rád, že se vyhrálo,“ oddechl si.

Zlatý medailista ze srpnového Memoriálu Ivana Hlinky se postupně usadil v Tipsport extralize a dokazuje, že místo na soupisce si bez ohledu na svůj věk zaslouží. Svoje bodové konto teď navýšil na čtyři góly a čtyři asistence.

„On je šikovný. Je vidět v každém zápase, dokáže se dostat do šancí. V minulých dvou utkáních je taky měl, bohužel mu to tam nespadlo. A dneska taková šmudla. Určitě ho to zvedne, a zvedne to i náš výkon,“ přitakává Ondřej Veselý, zástupce opačné generace ve zlínském kádru – o celých 22 let starší! Co teď spoluhráči naúčtují Chytilovi za jeho životní zápas? „On nemá moc peněz, takže ho nebudeme zbytečně kasírovat. Ale něco určitě bude,“ usmívá se Veselý.

Ševci nutně potřebovali pod Bílou věží složit reparát. V neděli se jim nepovedla důležitá bitva v Olomouci, dokonce nedali ani gól. Sami sebe tak dostali pod tlak, ale ten jim možná pomohl k lepšímu výkonu. „Bylo to těžké. Jeli jsme do Hradce s tím, že prostě musíme vyhrát. Myslím, že jsme hráli výborně jako tým a bojovali jeden za druhého,“ hlásí spokojeně Filip Chytil.

Ve třetí třetině se tenhle boj přesunul i do pěstní roviny. Nejvíc toho ukázali Alexandre Picard s Oldrichem Kotvanem, jenž skončil na ledě pod kanadským drsňákem. „Sledoval jsem to ze střídačky. Neviděl jsem to od začátku, ale jsem rád, že se kluci zastali Káši. Aspoň to odrovnalo dva jejich hráče. Sice naše dva obránce taky a měli jsme pak jen čtyři beky, ale myslím, že nám tahle situace pomohla,“ říká zlínský mladík.

Podívejte se na bitku Picarda s Kotvanem:

Teď už zbývá poslední kolo a karty jsou rozdané jasně. Jedenáctý Zlín ztrácí na desátou Plzeň dva body, ovšem má papírově příznivější los. Doma hostí Karlovy Vary, zatímco indiáni míří na Spartu. Jenže Energie pojede na Moravu psychicky posilněná právě skalpem Pražanů – tohle bude pro domácí tvrdý oříšek!

Bez ohledu na to, že Vary mají už prakticky jistou baráž. „Podcenit je nepůjde. Nám jde o tři body a chceme vyhrát, abychom byli v předkole. Připravíme se na to, už je to pro nás takové play off. Musíme vyhrát a uvidíme, jak dopadnou další výsledky,“ ví Chytil, že zlínští hokejisté nemají situaci ve vlastních rukou.

Co ale můžou udělat, to je zopakovat výkon z Hradce. Favorit zase narazil na Libora Kašíka, který mu přidelává vrásky rok co rok. Platilo to dřív v první lize, platí to i teď v extralize. „Je vynikající. Nebýt jeho, určitě bychom neměli tolik výher a tu šanci hrát o play off. Je opravdu skvělý,“ nešetří benjamínek chválou na svého gólmana.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz