Dokonalá pomsta za áčko. Byl to válec, září po hattricku Pšenička

Foto: Karel Švec, cslh.cz

25. srpna 2017, 12:07

Adam Bagar

Jako nezastavitelná mašina, tak nějak zatím působí reprezentanti do sedmnácti let na porubském Turnaji pěti zemí. Po Němcích se o jejich síle mohli přesvědčit také Slováci, čeští mladíci svého soupeře spláchli osmi góly! "Brali jsme to jako takovou pomstu za áčko, které o den dřív prohrálo se Slovenskem v Třinci," hlásí sparťanský útočník Ondřej Pšenička, který se v derby blýskl hattrickem.

Fanshop

"Zpočátku to nebylo tak lehké utkání, ale hráli jsme pořád naši hru." Ta Čechům v závěru první třetiny přinesla dvě uklidňující trefy. Od druhé části pak parta kolem trenéra Hakena spustila parádní ofenzivní koncert, nevídaný poměr střel 16:0 to jen potvrzoval. "Tam už jsme soupeře převálcovali a měli hru jasně pod kontrolou," pokyvuje Ondřej Pšenička.

Slováci nestíhali, občas si museli připadat jako na kolotoči. "Měli jsme velký tlak, vyplynuly z něj šance i přesilové hry. Soupeř nás musel faulovat, čehož jsme využili," těší šestnáctiletého útočníka. Čeští mladíci ve druhé třetině využili tři početní výhody a odskočili na 5:0. "Snažíme se v nich hodně střílet, jsme rádi, že jsme je využili," říká mladý kanonýr.

Právě on byl autorem dvou přesilovkových tref. Jeho zásahy dělilo pouhých 287 sekund. "Byl to snad první reprezentační zápas, ve kterém jsem dal dvě branky. Takže trošku jsem si říkal, že by mohl padnout taky můj premiérový hattrick," přiznává. "Ale snažil jsem se hrát hlavně naši hru. V hlavě jsem však měl, že kdyby přišla šance, tak ji proměním."

Foto: Karel Švec, cslh.cz

A přišla. V čase 53:14 zvyšoval Ondřej Pšenička už na drtivých 8:0. "Jsem moc rád, že to vyšlo. Je to můj první hattrick v národním týmu, takže jsem samozřejmě šťastný," září Pšenička, jenž si schoval puk. Ale víc ho těšila výhra v derby. "Vnímáme to jako speciální zápas. Brali jsme to jako takovou pomstu za áčko, které o den dřív prohrálo v Třinci," říká.

Češi na turnaji válí, oba zápasy ovládli při celkovém skóre 15:0. "Jsme hodně ofenzivní tým, chodíme dost do brány a z toho pak padají góly," prozrazuje sparťanský útočník. Jeho tým teď čeká den volna, pak o víkendu klíčové boje se Švýcary a Američany. "Bude to těžší, musíme se dobře připravit, porazit Švýcarsko a pak si to s USA rozdat o zlato," velí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz