Dobří holubi se vracejí. Petr Straka po 8 letech v zámoří posílí Plzeň

20. června 2017, 13:02

Václav Jáchim

Osm sezon bojoval za Atlantikem o uplatnění v NHL. Petr Straka neztrácel víru, bojoval se zdravotními potížemi i důvěrou trenérů, nechtěl opustit cestu za snem. Navzdory velkému úsilí si slavnou ligu zkusil jen ve třech duelech za Philadelphii, teď nastal čas udělat velkou změnu. Někdejší naděje Columbusu a juniorský reprezentant hlásí návrat do mateřské Plzně! "Je to bojovník, pracant, který je schopný dávat góly. Věřím, že nám pomůže ve všech činnostech,“ konstatuje na klubovém webu sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Fanshop

O podobném kroku uvažoval konstruktivní útočník a vynikající bruslař už loni, nakonec ale ještě dal jeden rok v zámoří. Straka si vedl velmi dobře na farmě Philadelphie, druhá polovina ročníku 2015-16 sice nebyla i vzhledem k jiným plánům trenérů optimální, ale účastník MS dvacetiletých 2011 a 2012 doufal v lepší budoucnost. 

Jenže marně, do NHL se neprobil ani po přesunu do organizace New Jersey. V uplynulé sezoně sehrál 38 utkání AHL za tým Albany Devils, vstřelil čtyři branky a přidal devět nahrávek. "Petr dělal pro úspěch maximum, vždycky to byl a stále je velký dříč, o jehož hokejové budoucnosti nepochybuji," říká hráčův zástupce Josef Machala ze společnosti Eurohockey Services.

V minulých dnech Straka zvažoval další angažmá. "Bylo víc variant. V zahraničí i z Tipsport extraligy. Petr se rozhodl pro návrat do Plzně. Klub ho vychoval a svého času mu vyšel vstříc při odchodu do zámoří. Martin Straka se k Petrovi vždycky choval velmi férově a slušně. Nechal ho v létě trénovat, byl s ním pořád v kontaktu. Petr to teď chce klubu vrátit, proto se rozhodl pro působení v Plzni a s klubem podepsal roční smlouvu," připomíná Machala.

Pro Škodu jde o důležitou posilu s velkým potenciálem. Odchovanec západočeského hokeje, který 15. června oslavil 25. narozeniny, je v ideálním věku. A plný sil. "Je příjemné byt zpátky doma. V Plzni jsem nehrál od juniorky. Už se hrozně těším, až si zahraju před plzeňskými fanoušky na domácím ledě," konstatuje nadšeně pro web hokejové Plzně útočník, který by v případě kvalitních výkonů mohl zajímat také národní mužstvo.

Vedení Škody si od Petra Straky hodně slibuje. "Petr je plzeňský odchovanec, strávil hodně dlouho dobu v zámoří, kde nakoukl i do NHL. Rozhodl se vrátit zpátky do Evropy a jsme rádi, že se rozhodl jít k nám," pochvaluje si na stránkách klubu sportovní manažer Tomáš Vlasák. Západočeši zatím přivedli sedm letních posil. Z Jihlavy dorazil brankář Miroslav Svoboda, návrat z Kladna ohlásil útočník Roman Přikryl, hostování ze Sparty prodloužil Martin Procházka. Zkušený Milan Gulaš hrál dosud za švédský Färjestad, v Karlových Varech loni působil Denis Kindl. Do zadních řad navíc nastoupí zámořský bek Nick Jones (dosud norský Stjernen).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz