Do Třebíče se vrací známé jméno: útočník Michal Vodný

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Horácká Slavia získala na roční hostování Michala Vodného. Pětadvacetiletý útočník strávil minulou sezonu ve Znojmě – v 53 zápasech EBEL dal čtyři góly a přidal sedm asistencí. Předtím hrál za Olomouc a právě za Třebíč, kam se vrací po dvou letech.

Fanshop

„Michala známe, už u nás působil. Je pravák a technický typ hráče. Věříme, že nám do útoku přinese potřebnou kvalitu," řekl pro hstrebic.cz generální ředitel vysočinského klubu Karel Čapek.

Třebíčští fanoušci si Vodného pamatují ze sezony 2014/2015. Vodný měl v Horácké Slavii střídavé starty z Olomouce, nastoupil za ni k 25 utkáním (3+4) a pomohl k jednomu z největších úspěchů v klubové historii – konečnému třetímu místu v první lize. 

Vodného nejsladším momentem kariéry je patrně postup s Olomoucí do extraligy. 183 centimetrů vysoký útočník tehdy nebyl jen do počtu, ba naopak měl na překvapivém úspěchu Mory výrazný podíl – v základní části získal 27 bodů a v baráži přidal dalších pět. 

„Je pravák a technický typ hráče. Věříme, že nám do útoku přinese potřebnou kvalitu."

Zatímco v sezoně 2014/2015 pendloval mezi Olomoucí, Třebíčí a marodkou, v ročníku 2015/2016 už byl stabilním členem základní sestavy Mory a v 58 utkáních zapsal 11 kanadských bodů. Loni zkoušel štěstí v mezinárodní EBEL – dres Orlů oblékl v 53 duelech (4+7).

Teď se vrací do Třebíče. Po obránci Tomáši Kalábovi je její druhou výraznou posilou.

Aktuální kádr SK Horácká Slavia Třebíč

Brankáři: Pavel Jekel, Dominik Svoboda, Roman Šoustal.

Obránci: Tomáš Kaláb, Václav Čejka, Lukáš Hort, Jiří Wasserbauer, Karel Svoboda, David Sedláček.

Útočníci: Roman Erat, David Dolníček, Michal Vodný, Richard Kristl, Silvester Kusko, Jan Wasserbauer, Ondřej Malec, Lukáš Paták, Aleš Heinrich, Jozef Huňa, Tadeáš Král, Radim Ferda, Tomáš Mlynář, Matěj Novák, Petr Kratochvíl, Jakub Kadlec, Radim Nejedlý, Robin Caha.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz