Do Německa s 28 hráči. Červenka už nastoupí, chytat začne Francouz

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

21. dubna 2017, 11:47

Adam Bagar

Ve čtvrtek odpoledne se český národní tým přesunul do Německa, kde o víkendu v Norimberku a Mannheimu sehraje další dvě přípravná utkání před světovým šampionátem v Paříži a Kolíně nad Rýnem. Trenér Josef Jandač odcestoval s celkem 28 hráči, doma tak zůstal jenom brankář Petr Mrázek. "Chceme rozložit zátěž mezi větší počet kluků," říká hlavní kouč Josef Jandač před nejbližšími zápasy v rámci Euro Hockey Challenge.

Fanshop

Čeští hokejisté vstoupili do přípravy skvěle. V Chomutově brali dvě hladké výhry nad Nory, 4:0 a 6:3. Teď se poprvé představí venku, už ve čtvrtek odpoledne odcestovali do německého Norimberku. „Uvidíme, jaká tam bude atmosféra. V Německu chodí poměrně hodně lidí a je možné, že prostředí tak bude bouřlivé. Každopádně se na nás budou chtít doma vytáhnout,“ tuší trenér Josef Jandač.

„Víme, že Němci dvakrát prohráli s Nory, ale my se zaměřujeme jen na sebe. Jejich hru vůbec neřešíme. Kluci teď bojují v kempu o místa a my se na ně chceme podívat. Chceme rovněž do hry dostat systémové věci, které teď pilujeme. A chceme, aby se nám to krystalizovalo,“ hlásí hlavní kouč národního týmu, který se s Němci střetl už v loňské přípravě na MS. V Ústí nad Labem vyhrál 7:2 a 2:1.

Pětice hráčů pojede už po sobotním utkání v Norimberku domů

Trenér Josef Jandač ještě před akcí vyřadil z kádru Lukáše Kloka a Roberta Říčku, přesto má v Německu k dispozici široký kádr. Doma zůstal jen brankář Petr Mrázek, k našim západním sousedům odcestovalo celkem 28 hráčů. „Chceme rozložit zátěž mezi větší počet kluků, aby neměli v nohách osm, devět zápasů a potom ještě absolvovali těžkou porci na šampionátu. Do něj musí jít kluci svěží.“

Někteří hráči v Německu sehrají jeden duel, jiní dva. „Chceme, aby Jakub Jeřábek, Jan Kolář, Michal Řepík, Michal Birner a Roman Červenka odehráli sobotní zápas v Norimberku. Pokud se nic nečekaného nestane, tak by se po něm všichni vrátili domů a necestovali zbytečně ještě do Mannheimu. Odpočinuli by si a v úterý znovu přijeli na další sraz do Českých Budějovic,“ plánuje zkušený trenér.

Musila čeká premiéra, poprvé v přípravě také Červenka a Rutta

„Druhé utkání by místo nich odehráli ti kluci, kteří nenastoupí do sobotního utkání. Nejspíš to budou Lukáš Radil, Petr Vrána a Tomáš Zohorna,“ prozrazuje Jandač. A kdo se postaví mezi tyče? „V brance pravděpodobně zase začne Pavel Francouz a Dominik Furch pak bude chytat v nedělním zápase,“ objasňuje Jandač, který uvidí hned tři hráče poprvé ve hře během letošní přípravy na šampionát.

Kromě útočníka Romana Červenky také obránce Jana Ruttu a Davida Musila, kteří se k týmu připojili teprve na startu týdne. Musila čeká dokonce premiéra v seniorském národním týmu. Zda bude úspěšná, prozradí až samotná utkání. V Norimberku se hraje v sobotu od 16 hodin, na ledě Mannheimu o den později od 16:45. Čeští hokejisté naposledy podlehli Německu před dlouhými deseti lety.

Předpokládaná sestava pro první zápas v Německu:

Francouz – Rutta, Jeřábek, Kundrátek, Kolář, Polášek, Šulák, Košťálek, D. Musil – Řepík, Červenka, Birner – Kašpar, Horák, Sekáč – Hyka, P. Holík, Kousal – Lev, R. Hanzl, D. Kubalík.

Aktuální kádr reprezentace v přípravě na MS

Brankáři (3):
Dominik Furch (Omsk, KHL), Pavel Francouz (Čeljabinsk, KHL), Petr Mrázek (Detroit, NHL).

Obránci (10):
Jan Kolář (Chabarovsk, KHL), Adam Polášek (Novosibirsk, KHL), Jakub Jeřábek (Podolsk, KHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava, KHL), David Sklenička (HC Škoda Plzeň), Milan Doudera (HC Oceláři Třinec), Libor Šulák (Orli Znojmo), Jan Košťálek (Manitoba, AHL), David Musil (Bakersfield, AHL), Jan Rutta (Chomutov).

Útočníci (16):
Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Lukáš Radil (Spartak Moskva), Roman Horák (Podolsk, KHL), Lukáš Kašpar (Dynamo Moskva, KHL), Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Roman Červenka, Michal Birner (oba Fribourg, Švýcarsko), Robert Kousal (Davos, Švýcarsko), Michal Řepík, Petr Vrána (oba HC Sparta Praha), Robin Hanzl (HC VERVA Litvínov), Jakub Lev, Dominik Kubalík (oba HC Škoda Plzeň), Petr Holík (PSG Zlín), Tomáš Hyka, Radan Lenc (oba BK Mladá Boleslav).

Realizační tým:

Generální manažer: Martin Ručinský.
Hlavní trenér: Josef Jandač.
Asistenti: Jiří Kalous, Václav Prospal a Jaroslav Špaček.
Manažer týmu: Milan Hnilička.
Trenér brankářů: Petr Jaroš.
Video trenér: Denis Havel.
Kondiční trenér: Michal Hamršmíd.
Lékaři: MUDr. Tomáš Vyskočil a MUDr. Dušan Singer.
Fyzioterapeut: Radovan Sakaláš. 
Kustodi a hospodáři: Zdeněk Šmíd a Petr Ondráček.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program reprezentace před MS 2017

Euro Hockey Challenge 2017:
22. dubna 2017: Německo – Česko (Norimberk, 16:00)
23. dubna 2017: Německo – Česko (Mannheim, 16:45)

Carlson Hockey Games 2017:
27. dubna 2017: Finsko – Česko (České Budějovice, 18:30)
29. dubna 2017: Česko – Švédsko (České Budějovice, 17:00)
30. dubna 2017: Česko – Rusko (České Budějovice, 18:30)

Program reprezentace ve skupině MS 2017

5. května 2017: Česko – Kanada (Paříž, 20:15)
6. května 2017: Bělorusko – Česko (Paříž, 16:15)
8. května 2017: Finsko – Česko (Paříž, 20:15)
11. května 2017: Česko – Norsko (Paříž, 16:15)
12. května 2017: Česko – Slovinsko (Paříž, 16:15)
14. května 2017: Francie – Česko (Paříž, 16:15)
16. května 2017: Česko – Švýcarsko (Paříž, 16:15)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz