Do Hradce se vrací Mertl, Jank míří do Třince. Sparta ulovila Taylora

Foto: mountfieldhk.cz

Last-minute posilu jako hrom vítají v Hradci Králové. Těsně před koncem přestupního termínu se klubu povedlo dotáhnout do zdárného konce příchod Tomáše Mertla, který se z chorvatského Medveščaku vrací do známých končin. Vždyť pod Bílou věží prožil dvě úspěšné sezony a v loňském ročníku byl třetím nejproduktivnějším hráčem Tipsport extraligy. Naopak v Mountfieldu nebude pokračovat obránce Bohumil Jank, kterého do svých řad zlákali třinečtí Oceláři. Zajímavé změny hlásí také Sparta.

Fanshop

Potvrdily se tak nedávné spekulace. Chorvatský klub prakticky ztratil šanci na účast v play off, a kmenovým hráčům dal zelenou k odchodům. „Primárně jsme chtěli posílit defenzívu, ale když se nám naskytla možnost angažovat Tomáše Mertla, tak jsme do toho jednoznačně šli. My známe Tomáše, Tomáš zná Hradec, takže víme, co od sebe můžeme vzájemně očekávat,“ říká generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček.

Devětadvacetiletý centr loni v dresu Hradce zářil. V 50 zápasech zapsal shodný počet bodů za 24 branek a 26 asistencí, což mu vyneslo angažmá v KHL. Ani v elitní evropské soutěži se neztratil a v barvách Medveščaku zapsal v 55 utkáních 32 kanadských bodů (11+21).

Sprint se povedl, Králové souhlasili. Vítkovicím se upsal brankář Bartošák »

Tolik očekávaný návrat pod Bílou věž ale komplikoval fakt, že Mertl byl se Záhřebem na tripu až ve východním Rusku. „Jednání byla poměrně složitá, protože Tomáš byl na tripu v Rusku a do nedělní půlnoci byla potřeba zařídit spousta legislativních záležitostí. Dále bylo velmi složité dohodnout se na financích se Záhřebem, nakonec jsme se ale na všech podmínkách transakce domluvili. Tomáš by se měl připojit k týmu v pondělí odpoledne,“ prozrazuje Kmoníček.

Hradečtí získali také posily na střídavé starty z partnerských Litoměřic. Do extraligy tak mohou zasáhnout útočníci Jaroslav Kalla s Milanem Valáškem a obránce Aleš Pavlas. S Mountfieldem naopak ukončil spolupráci obránce Bohumil Jank, který přestoupil do Třince.

„Měli jsme zájem na tom, aby byl Bohouš součástí naší organizace i v následujících sezónách. Nicméně hráč odmítl podepsat navrhnutý kontrakt a řekl nám, že chce z Hradce Králové odejít. Hledali jsme proto všechny možné cesty, jak co nejvýhodněji hráče zobchodovat,“ vysvětluje generální manažer hradeckého klubu.

Sparta získala kanadského gólmana Taylora, potvrdila Hlaváčův příchod

Stejně jako Mertl míří z Chorvatska do nejvyšší české soutěže i kanadský brankář Danny Taylor, po kterém sáhla pražská Sparta. „Vedení klubu reaguje na zatím nepříliš přesvědčivé výkony Tomáše Pöpperleho, a proto jsme se rozhodli zvýšit konkurenci na tomto postu příchodem Dannyho Taylora, který se již v pondělí zapojí do tréninku s týmem,“ popisuje sportovní manažer Sparty Patrik Martinec.

Pražané zároveň potvrdili příchod útočníka Jana Hlaváče. „V tuhle chvíli jde do Benátek nad Jizerou a má domluvený střídavý start do Sparty. Jsme rádi, že máme možnost ho využít pro konec základní části a hlavně pro play off,“ říká Martinec s tím, že šikovného útočníka Martina Procházku může využít Kladno. „Bude mít tím pádem možnost zapojit se případně do kvalitnějších utkání v rámci prvoligového play off,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz