Do Havířova přicházejí vítkovičtí Gřeš a Illéš. V AZetu ale končí Haas

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Do přípravy s prvoligovým Havířovem se v pondělí zapojili dva forvardi partnerských Vítkovic: Jakub Illéš a Tomáš Gřeš. Konkurenci v útočných řadách AZetu odnesl Marek Haas (na fotce), kterého klub uvolní na roční hostování. Kam zamíří, není dosud známo.

Fanshop

Ve slezském celku nepokračuje ani dvojice testovaných mladíčků. „Na zkoušce neuspěli Dominik Kafka a Lukáš Peterka, kteří si hledají angažmá jinde," uvedl pro klubové stránky manažer Patrik Rimmel a dodal: „O dalších jménech směrem k nám dáme vědět v průběhu deseti dnů."

Gřeš v Havířově působil už v předchozích dvou sezonách. V té minulé zaznamenal čtrnáct branek a deset asistencí a v základní části byl pátým nejproduktivnějším hráčem AZetu. 

Illéš, kterému je stejně jako Gřešovi jednadvacet let, strávil většinu loňské sezony v áčku Vítkovic (32 utkání, 0+3). Občas také pomohl druholigové Porubě (14 zápasů, 8+8). Prvoligoví fanoušci si Illéše mohou pamatovat z Prostějova, kde hrál v ročníku 2015/2016 a nasbíral devatenáct bodů.

„Pro přetlak hráčů uvolníme na roční hostování Marka Haase."

Právě ofenziva má být největší havířovskou předností pro příští sezonu. Klub jedná s posilou ze zámoří, s týmem trénuje střelec Petr Beránek a vyloučeny nejsou ani další akvizice z extraligy. 

Přetlak v útoku vyústil v odchod Marka Haase. Devětadvacetiletý bojovník se přitom do mateřského Havířova vrátil teprve před začátkem loňské sezony. Posila ze sestupujícího Šumperka měla po 55 zápasech bilanci 7+12. Teď bude Haas minimálně rok hostovat v jiném klubu.

Aktuální kádr AZ Havířov

Brankáři: Marek Laco, Kamil Šimeček, Jiří Matoušek.

Obránci: Jiří Krisl,  Viktor Postnikov, Tomáš Drtil, Marcel Petran, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, Jakub Dudek, Petr Šendera, Vojtěch Ševeček.

Útočníci: Jakub Illéš, Tomáš Gřeš, Jan Maruna, Marek Sikora, Petr Kanko, Jakub Kotala, Jiří Fronk, Lukáš Bednář, Radek Pořízek, Dominik Cihlář, Vlastimil Malina, Jan Bambula, Petr Beránek (v jednání).

Tomáš Gřeš v Havířově působil už v minulých dvou sezonách.

Tomáš Gřeš v Havířově působil už v minulých dvou sezonách. | Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz