Dlouhý po gestu fair play: Ani jsem nevěděl, že se píská faul na mě

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Během duelu libereckých Bílých Tygrů a chomutovských Pirátů, který svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky ovládli poměrem 4:1, došlo k nepříliš často vídanému momentu. Hlavní rozhodčí ve 46. minutě odpískali Jaroslavu Mrázkovi faul na Adama Dlouhého, na vyloučení ale nedošlo. Liberecký útočník totiž okamžitě arbitrům přiznal, že ke kontaktu nedošlo.

Fanshop

V čase 45:12 za stavu 1:1 se rozhodčí po zákroku na Adama Dlouhého rozhodli vylučovat. Tygři by měli v klíčové pasáži vyrovnaného zápasu početní výhodu, nicméně útočník domácího celku dojel za sudími a přiznal, že ke kontaktu nedošlo. Trest byl odvolán.

„Nějak jim přeskočil puk přes hokejku do středního pásma. Já po něm skočil, abych ho zkusil přišťouchnout na spoluhráče a aby z toho bylo přečíslení. Možná bych ho měl, ale snažil jsem se na něj co nejrychleji natáhnout. Rozhodně to nebyl žádný nafilmovaný pád, vždyť ani nedošlo k žádnému kontaktu s protihráčem."

Video okamžiku, po kterém Dlouhý odvolal faul soupeře

Adam Dlouhý ani na chvíli nepřemýšlel o tom, že by se nepřiznal. „V první chvíli jsem ani nevěděl, že se vlastně píská faul na mě. Když jsem se dozvěděl, že jde o tento zákrok, hned jsem to jel rozhodčím vysvětlit a oni faul odvolali. Kluci mě pochválili, že jsem se přiznal. No a za půl minuty tam stejně byl faul a my pak měli přesilovku. Bohužel jsme ji nevyužili."

Adam Dlouhý: Žádný kontakt mezi námi nebyl

V konečném součtu Tygři svému soupeři podlehli a přišli o domácí neporazitelnost, naopak Chomutov potvrdil pozici na první příčce tabulky. „Věděli jsme, že nás čeká strašně těžký zápas. Chomutov je soupeřem, který hraje výborně odzadu. Nedělají chyby, nepropadají. Neměli jsme snad žádné výraznější přečíslení, třeba dva na jednoho. Jsou zkrátka v laufu, je to znát."

A co si z utkání s lídrem tabulky vzít? „Musíme pracovat na přechodu přes střední pásmo. Chomutov skvěle bránil, těžko jsme se k nim vůbec dostávali. V domácích zápasech bychom podle mě měli mít mnohem větší tlak do brány a vytvořit si ještě více šancí," velí.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz