Devatenáctka na medaili nedosáhla, padla s Rusy a v Kanadě končí čtvrtá

Foto: hockeycanada.ca

17. prosince 2016, 9:19

Adam Bagar

Reprezentační devatenáctka nenavázala na předchozí vydařená vystoupení a v souboji o konečné třetí místo nestačila na Rusko. Čeští mladíci v brankově bohatém zápase padli 4:7 a na kvalitně obsazeném World Junior A Challenge v Kanadě končí čtvrtí – to je nejlepší umístění českého týmu v historii turnaje!

Fanshop

Po sladkých triumfech nad Američany či Kanaďany a následné smolné semifinálové stopce v prodloužení se chtěla devatenáctka vytáhnout také na ruské mladíky a urvat jednu ze tří sad medailí. Jenže duel o třetí místo jí vůbec nevyšel. Zatímco v předchozích vystoupeních národní tým hýřil aktivitou, tentokrát od začátku tahal za kratší konec provazu. Na dva rychlé góly Rusů reagoval Radovan Pavlík, ale za další minutu šel soupeř znovu do trháku.

Sborná vedla po úvodním dějství 15:5 na střely a 3:1 na góly, což odnesl brankář Jan Růžička. Od druhé části se mezi tyčemi představil Petr Kváča, ani on však nedokázal zastavit ofenzivní choutky Rusů, kteří v čase 29:18 vedli už 6:1. V tu chvíli dokonal na turnaji skvěle hrající Andrej Svečnikov svůj hattrick. Češi působili ospale, ale přesně pět minut před druhou sirénou jim ještě vykřesal určitou jiskřičku naděje litvínovský střelec Kristian Reichel.

Hrozivý výsledek nakonec nepřišel, reprezentanti v závěrečné třetině přidali a povedlo se jim aspoň zkorigovat skóre na konečných 7:4, když se do střelecké listiny zapsali David Kvasnička s Pavlem Kousalem. Po finálním klaksonu tak slavili bronz Rusové, ale čeští mladíci se rozhodně nemají za co stydět. Končí čtvrtí, což pro ně znamená nejlepší umístění v historii turnaje. Kdo si z tohoto výběru vybojuje vstupenky na finální kemp dvacítky před MS?

Páteční výsledky World Junior A Challenge

O 3. místo:

ČESKO "19" – RUSKO "18" 4:7 (1:3, 1:3, 2:1)
Branky: 7., 15. a 30. Svečnikov, 10. Michnin, 23. Klepko, 26. Lipanov, 51. Čechovič – 14. Pavlík, 35. Reichel, 45. Kvasnička, 52. Kousal.

O 5. místo:

KANADA WEST "19" – ŠVÝCARSKO "18" 5:3 (3:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Stewart, 13. Kawaguchi, 14. Turnbull, 41. Makar, 45. Nardi – 4. Tanner, 24. Sigrist, 51. Petrig.

Další program World Junior A Challenge

Neděle 18. prosince:
01:00 USA "19" – Kanada East "19" (finále)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz