Demolice Komety? Tohle nepamatuju, říká Hlinka. Sparta chtěla desítku

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

19. ledna 2016, 22:00

Václav Jáchim

Měla to být bitva na ostří nože, ale po první třetině se fanoušci museli sami sebe ptát, jestli se jim to nezdá. Hokejisté Sparty zničili Kometu nevídanou vichřicí šesti branek, soupeř se postupně úplně rozpadl, kupil chyby a byl na ručník. Demolice hostů se pak postupně zastavila, ale to se svým způsobem dalo čekat. Drtivý start dal domácím luxusní náskok. "Vyhrát první třetinu 6:0? To jsem nezažil. Opravdu si nepamatuju, že by to někdy bylo tak brzy rozhodnuté," přiznává Jaroslav Hlinka (na snímku).

Fanshop

Ačkoli je Tipsport extraliga velmi vyrovnaná, sem tam se narodí duel, kdy jednomu vychází všechno a druhému vůbec nic. Dohrávka 21. kola byla přesně ten případ. "Výborně jsme začali, byl tam dobrý pohyb. A proměnili jsme šance, které jsme si vytvořili. Do utkání člověk určitě nejde s tím, že soupeř bude až v takovém rozpoložení. Ale nám to tam napadalo - a bylo v podstatě po zápase. Tak jednou za sezonu se to stává," konstatuje nejzkušenější sparťanský útočník.

Večer domácí radosti a brněnské hrůzy odpálil ve čtvrté minutě Lukáš Klimek, který za Faltra zametl nahrávku Tomáše Netíka. Pořád se ještě nic nedělo. Ovšem ve 12. minutě byl sám před brněnskou brankou Robert Sabolič a slovinský snajpr nepohrdl, následovala sparťanská přesilovka, parádní kombinace a střela Curtise Hamiltona. Po trefě Miroslava Formana šel do brány Čiliak, jenže do konce třetiny ho překonali Hlinka a Michal Dragoun!

"Na střídačce bylo nějaké hecování. Když padl devátý gól, tak tam proběhlo něco ve smyslu, kdo dá ten desátý."

 

Sparta posléze ubrala plyn, koncentrace lehce vyprchala. "Samozřejmě tam bylo z naší strany nějaké polevení, je to i logické. Ale já si cením toho, že jsme to dohráli fakt dobře. Že jsme vyhráli i poslední třetinu," připomíná Hlinka. Přiznává, že se někdy sám kochal, jak to Pražanům na ledě šlape."Dali jsme hezké góly, byla radost se na to dívat. Když jsme si vybudovali náskok, už se víceméně dohrávalo. Pak se najdou chvilky, kdy si utkání i trošku vychutnáte. Stejně tak  hezké kombinace spoluhráčů." Málem z toho nakonec byla pro Kometu potupná desítka. "Na střídačce bylo nějaké hecování. Když padl devátý gól, tak tam proběhlo něco ve smyslu, kdo dá ten desátý. Ale myslím, že tohle není to nejdůležitější," usměje se.

Hlinka ví, o čem mluví. Dlouhé týdny strávil na marodce, před svým publikem nastoupil až teď - vlastně po dvou měsících. Návrat mu osladila branka, sparťanská celkově pátá. "Já teď neřeším nějaké góly, ale to, abych se dostal zase zpátky do hry. Samozřejmě, gól byl dobrý pro můj klid. Podstatné však je, že jsme předvedli týmový výkon. Zapojili jsme se do toho všichni. Branky daly všechny lajny, zápas jsme si užili." Minule v Pardubicích se necítil moc dobře, teď je hodnocení příjemnější. "Mělo by to být zápas od zápasu lepší, s Kometou jsem to měl díky rychlému náskoku lehčí," upozorní. Kvituje, že je zase v činné službě. "Zranění bylo takové, že si vyžádalo čas, který jsem tomu věnoval. Nešel jsem hrát dřív ani později, prostě to takhle mělo být. Teď jenom doufám, že všechno bude v pořádku," přeje si.

Během nucené pauzy musel hokej vnímat jako všichni hráči, které zdravotní trable pošlou mimo hru. "Pro každého je těžké, když se přijde jen podívat a nemůže do hry zasáhnout. Já ale nejsem ten typ, který by na tribuně trpěl, na druhou stranu musím říci, že kluci hráli výborně. Nebylo moc zápasů, při nichž bych se v hledišti obával o výsledek." připomene. Je to tak, Pražané zabrali a momentálně kontrolují druhou příčku v tabulce. "Já na ní moc nekoukám. Mnohem podstatnější je, že teď hrajeme dobře. Stabilně, každý zápas stejně. Pak nám to jde i bodově. V tabulce jsme si někam sedli, ale máme před sebou další zápasy. Na ty se postupně připravujeme. A na naši hru, která se teďka daří," uzavírá.

Sestřih utkání Sparta – Kometa

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz