David Nosek končí v Třinci, po sedmi letech se vrací do Zlína

Foto: hokej.zlin.cz

14. dubna 2017, 12:47

Adam Bagar

Zlín získal výraznou posilu do svých obranných řad. Po dlouhých sedmi letech se do klubu vrací David Nosek, který poslední čtyři roky působil v Třinci. "Jedná se o ostříleného beka s velkými zkušenostmi z extraligy, určitě bude jedním z pilířů zadních řad," hlásí na klubovém webu sportovní manažer Jiří Šolc s tím, že Nosek v PSG podepsal víceletou smlouvu.

Fanshop

Zlínský dres naposledy oblékal v sezoně 2009-10, tehdy v jejím průběhu zamířil do Karlových Varů, kde strávil více než tři roky. Pak po něm sáhla Kometa, ale na jihu Moravy příliš dlouho nevydržel a přesunul se k Ocelářům, kde působil až do konce aktuálního ročníku. "Po vypršení smlouvy se mé kroky ubíraly k návratu do Zlína," přiznává David Nosek.

"V minulosti jsem zde hrál dlouhá léta, dobře tak znám zdejší prostředí a mám to blízko domů domů do Olomouce. Prvořadou volbou byl právě Zlín. Jednání s klubem byla vstřícná, korektní a bez problémů jsme se domluvili na další spolupráci," vykládá zkušený šestatřicetiletý zadák, který před třinácti sezonami slavil se Zlínem historický mistrovský titul.

"Odpovědnosti a role jednoho z lídrů se nezříkám."

Teď se vrací, ale už do kádru, který se hodně změnil. "Pár kluků však tady ještě poznám. Když jsem ve Zlíně naposledy hrál, tak jsem seděl v kabině vedle Pavla Kubiše. Mužstvo se za ty roky obměnilo. Přišla spousta mladých kluků, kteří v té době hráli v juniorce. Dobře se znám s těmi staršími kluky, Tomášem Žižkou, Ondrou Veselým a Jirkou Marušákem."

David Nosek, který s berany podepsal víceletou smlouvu, by měl patřit ke klíčovým obráncům zlínského kádru, který dál povedou Robert Svoboda s Martinem Hamrlíkem. "Odpovědnosti a role jednoho z lídrů se nezříkám. Martin Hamrlík mě dobře zná, možná to bylo pro mě i lehčí. Věděl, o jakého hráče se jedná. Za návrat do Zlína jsem rád," prozrazuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz