Další ztráta Dynama. Neomluvitelné, soptí Draisaitl. Rapáč: Nemám slov

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

19. února 2016, 20:41

Jan Šimek

Hokejisté Pardubic ztratili další slibně rozehraný zápas. Ve středu doma Dynamo neudrželo jednogólový náskok a podlehlo Zlínu. Tentokrát Východočeši sice prohrávali v Ostravě, ale díky třem zásahům skóre otočili a po dvou třetinách vedli na vítkovickém ledě 3:1. O dvoubrankové vedení však Pardubičtí přišli a prohráli v poměru 4:6.

Fanshop

„Jsou to zbytečně ztracené body. Druhý zápas v řadě jsme měli dobře rozehraný a prohráli jsme ho. Už je načase, abychom se z toho poučili,“ říká Branislav Rapáč, který vstřelil úvodní pardubický gól.

Na něj navázali Orsava se Sýkorou a východočeský celek vedl v Ostravar aréně 3:1. O nadějné vedení ale přišel. „V našem postavení bychom si něco takového neměli dovolit. Ztratili jsme koncentraci. Nesoustředili jsme se, nehráli jednoduše. Nevím, jestli jsme chtěli vyhrát 4:1 nebo 5:1 a dát další góly. Takový zápas si musíme pohlídat. Věřím, že se konečně poučíme a bude to lepší,“ doufá dvaadvacetiletý útočník, který v Pardubicích nedávno prodloužil smlouvu.

Vítkovice však předvedly raketový nástup a během necelých pěti minut na startu třetí třetiny srovnaly na 3:3. Pak sice Monja vrátil Dynamu vedení, ale Balán srovnal, krátce nato vypálil od červené čáry Štencel a díky zvláštnímu odrazu překonal Maxwella.

„To, jak určitá skupina hráčů reprezentuje hokejový velkoklub Dynamo Pardubice, je nedůstojné.“

„Stane se. Takové góly v hokeji padají. Nechci házet vinu na Brandona. Celý zápas chytal výborně, předtím dalších dvacet utkání taky. Má právo na slabší chvíli nebo smolný gól. Zápas jsme si prohráli sami, určitě nám ho neprohrál ten gól, nebo brankář. Rozhodující byla mentalita, jakou jsme měli ve třetí třetině,“ tvrdí slovenský forvard ve službách Dynama.

Definitivní pojistku přidal v závěru Szturc a Ostravané zvítězili 6:4. „Takto rozehraný zápas by zkušené mužstvo nemělo prohrát. Rozhodla naše nedisciplína ve třetí třetině. Už ani nemám slov, co k tomu víc říct. Všechny nás to strašně mrzí,“ lituje Rapáč.

Po utkání pardubický kouč Peter Draisaitl pořádně zuřil a měl proč. „Vím, že z naší strany je to, co se tady stalo, neomluvitelné. Vždy jsem věřil, že profesionální sport je férová záležitost. Dostaneš, co si zasloužíš. Výsledek známe, a jak k němu došlo, je opravdu neomluvitelné,“ nešetřil kritikou. To, jak určitá skupina hráčů reprezentuje hokejový velkoklub Dynamo Pardubice, je nedůstojné,“ dodal jedním dechem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz