Další selhání Mory ve třetí části. Zase jako bychom vypnuli, štvalo Knotka

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

2. října 2017, 8:11

David Jahoda

Prokletá třetí třetina. Olomoučtí hokejisté měli rozjetou pražskou Spartu, která o dva dny předtím vyprášila Bílé Tygry z Liberce sedmi góly, na lopatě. Jenže dvougólové vedení po dvou třetinách neuhájili, znovu selhali v poslední dvacetiminutovce. Stejně jako se jim to stalo před týdnem proti Zlínu i Hradci Králové. Proti Spartě se museli Hanáci spokojit s bodem. Marné tak bylo i to, že svou zlepšenou formu potvrdil oživený první útok v centru s Janem Knotkem.

Fanshop

Naštve to. Kohouti nutně potřebují každý bod, aby se mohli ze spodních pater tabulky vyškrábat alespoň do klidného středu. Jenže doma zbytečně ztrácí. Hanáci mají problém udržet ve třetí třetině svůj vybudovaný náskok. Stalo se tak proti Hradci Králové, Zlínu a jako přes kopírák to bylo i proti Spartě.

„Samozřejmě je to obrovské zklamání. Měli jsme to dobře rozehrané, navíc si myslím, že jsme hráli to, co jsme potřebovali, Sparta toho moc neměla. Ale třetí třetina… zase jako bychom v hlavách vypnuli,“ jen smutně konstatoval Jan Knotek, nejlepší hráč ze strany Olomouce.

Čím dál víc se začíná jevit jako méně pravděpodobné, že by se jednalo o náhodu. Olomoučtí hokejisté ale sami neví, v čem by mohl být zakopaný pes. Jen odhadují. „Nevím, možná jdeme do třetí třetiny s nějakou myšlenkou, že o to vedení nesmíme přijít. Může nás to trošku svazovat, pak se příliš bojíme a nehrajeme, jak chceme,“ zamýšlel se Knotek.

Mora šla do vedení v deváté minutě, když se právě Knotek prosadil šikovnou tečí Lašovi střílené přihrávky. Ve druhém dějství si role prohodili. Pražané následně ještě před druhou sirénou dostali kotouč za Branislava Konráda, došlo k tomu ale až po hvizdu jednoho z hlavních rozhodčích. Sparťany to však nesrazilo. Ve třetí části začali domácí tým mačkat, až během minuty a šesti vteřin srovnali. Podle Knotka byla klíčová první branka Sparty.

„Asi jsme se v tom momentu, kdy nám dali gól na 1:2, začali bát o výsledek. Možná někde v koutku duše jsme mysleli na to, aby se nám to zase nestalo, protože už k tomu došlo víckrát. Těžko ale říct, jakou to hrálo roli,“ řekl Knotek.

Za pár dní třicetiletý útočník souhlasil s tím, že Pražany bylo třeba dorazit třetím gólem. Sám k tomu měl příležitosti. „Kdyby nám tam ve druhé třetině padl další gól, do té třetí části by se nám šlo mnohem lépe. I tak si ale myslím, že bychom to za takového vedení měli zvládnout a za každou cenu to ukopat,“ pravil rázně asistent kapitána olomouckého mužstva.

Jako bychom ve třetí třetině vypnuli, smutnil Knotek

Na svěřencích trenéra Jiřího Kalouse bylo posléze jasně znát, že dvě branky jim vlily do žil novou krev. Nechybělo moc a sparťané mohli dokonat obrat už v základní hrací době. Povedlo se jim to ale až v nastavení. Knotek zmínil, že tým z hlavního města mohl mít v závěru víc sil i kvůli tomu, že Mora od druhého dějství, kdy se zranil centr třetího útoku Jakub Herman, stáhla hru na tři formace.

„Když dotáhnete dvoubrankové vedení, jste logicky psychicky nahoře. My jsme potom hráli na tři lajny, podle mě jsme už v závěru trochu tahali nohy. Nejspíš jsme to chtěli dorvat do nájezdů,“ poznamenal Knotek, který je rodák z Prahy a s hokejem začínal právě ve Spartě. 

„Možná jdeme do třetí třetiny s nějakou myšlenkou, že o to vedení nesmíme přijít. Může nás to trošku svazovat.“

Kdybyste však chtěli ukázat na viníky olomoucké prohry, na Knotka a jeho parťáky z útoku by určitě ukazováček nemířil. Vedle Jana Knotka a Marka Laše totiž od předešlého kola nastupuje Kanaďan Kevin Sundher, který do té doby čtyři utkání v sestavě nefiguroval. Proti Třinci však v elitním útoku nahradil Dávida Buce, a svůj comeback osladil dvěma góly. A se Spartou výkon první formace Mory nikterak nepolevil.

„Dost jsme se předtím trápili, je to takový nový impulz, oživení. Kevin (Sundher – pozn. red.) má v sobě hodně rychlosti, zatím to funguje. Snad to bude pokračovat,“ přál by si Jan Knotek. Další možnost ukázat se bude mít první útok Mory společně s celým týmem v pátek proti Pardubicím, poslednímu celku tabulky. 

Sestřih utkání HC Olomouc – HC Sparta Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz