Další povedený obrat? Nemusí to vycházet pořád, varuje Vincour

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

3. září 2017, 8:40

Daniel Kinc

Že dvakrát nevstoupíte do stejné řeky? Tohle pravidlo neplatí pro hokejisty brněnské Komety, kteří doma proti Stavangeru znovu od druhé minuty prohrávali. Opět však, stejně jako proti Kuopiu, se nadechli k velkému obratu a v prodloužení jej završili ziskem druhého bodu. Svěřenci Libora Zábranského si tak v Lize mistrů připsali čtvrtou výhru ze čtyř duelů a před zbývajícím říjnovým dvojduelem se švédským Malmö mají na čele skupiny B 10 bodů, a hlavně jistotu postupu do osmifinále! „Vstupy? Musím si na ně dávat rozhodně pozor,“ nabádá útočník Tomáš Vincour, který připravil ve třetí části vyrovnávací branku na 3:3 pro Martina Dočekala.

Fanshop

Kometa vstupovala do druhého domácího duelu s touhou udržet se na vítězné vlně, ovšem opět nezachytila nástup soupeře, po němž rychle prohrávala. „Myslím si, že jsme první třetinu nezačali úplně ideálně, soupeř nás přehrával. Od druhé třetiny jsme se tlačili do branky, měli jsme hodně střel, ale chyběl nám důraz před brankářem. Ke konci jsme měli navrch, měli jsme více sil, soupeře přehrávali a jsem rád, že jsme vyrovnali. V prodloužení jsme to naštěstí urvali na svoji stranu,“ radoval se Vincour.

Právě vstup do utkání srazil brněnské hokejisty již podruhé v řadě, stejně jako proti Kuopiu inkasovali modrobílí již ve druhé minutě. „Musíme si na to určitě dávat pozor. Stalo se to nejen v zápase proti Stavangeru a my se musíme zaměřit na to, aby ty začátky byly lepší. Ve výsledku se ale stejně počítá, jak to dopadlo na konci. Nám to však nemusí vycházet pořád, že budeme dotahovat skóre ke konci duelu. Tentokrát to vyšlo a jsme za to rádi. Podíváme se společně na video a snad se z toho ponaučíme,“ nabádal útočník se zkušenostmi z NHL či KHL.

"Nehledíme na to, co bylo loni. To je za námi. Díváme se na pátek a začátek nové soutěže. Chceme to ní vstoupit pokorou a respektem k soupeři."

Kvůli křestu nového dresu pro extraligovou sezónu začínalo utkání již v 13:30. ,,Nemyslím si, že by brzký začátek ovlivnil náš výkon, tedy alespoň v mém případě tomu tak nebylo. Každý hráč to má nastavené jinak,“ tvrdí šestadvacetiletý hokejista.

Kometě se v Champions Hockey League zatím nadmíru daří a již po čtyřech duelech se mohou Brňané těšit z postupu do osmifinále. „Jsou to atraktivní zápasy jak pro nás, tak pro fanoušky, protože sem přijíždějí týmy ze Skandinávie. Je to jiný styl hokeje a my si z toho můžeme hodně vzít nebo zjistit, co a jak se dělá v hokejových soutěžích na severu Evropy. Hrají tu kvalitní mužstva, všechny zápasy jsou vyrovnané. Porovnáme, na jaké úrovni jsou soupeři z jiných zemí a na jaké naopak my. Účel přípravy před novou sezónou to určitě splnilo a jsme rádi, že se nám zde daří vyhrávat. Teď si to chceme přenést do nové extraligové sezóny,“ rozpovídal se na téma kvality soutěže a jejich účastníků zkušený forvard.

Modrobílé čeká v pátek první extraligové kolo, ve kterém na svém ledě vyzvou Třinec. ,,Máme za sebou deset přáteláků, snažíme se do toho dostat. Sezona je dlouhá a věřím, že se to postupem času bude zlepšovat a my musíme dělat vše proto, abychom byli na Třinec nachystaní,“ říká. „Nehledíme na to, co bylo loni. To je za námi. Díváme se na pátek a začátek nové soutěže. Chceme to ní vstoupit pokorou a respektem k soupeři,“ uzavřel hráč s číslem 81 na zádech.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz