Další posily pro Havlíčkův Brod? Zkouší Lotyše i brankáře Chmela

Foto: Vojtěch Cermánek, hclitomerice.cz

Havlíčkův Brod dál zbrojí na novou sezonu, v níž bude určitě patřit k aspirantům na postup do WSM Ligy. Už v úterním zápase s Hodonínem se v dresu Bruslařského klubu představí další dva novicové – brankář Michal Chmel a lotyšský obránce Niklavs Balgalvis. Oba jsou na Vysočině zatím jen na zkoušku.

Fanshop

Havlíčkův Brod začal přípravu porážkou 2:5 s kazašským Pavlodarem, ale ve druhém souboji už si spravil chuť a písecké hokejisty rozstřílel 10:3. Natěšení fanoušci Bruslařů už se zajisté těší na další díly domácí série, v úterý tým Václava Adama a Ladislava Fixy narazí na Hodonín, o dva dny později poměří síly s Nymburkem.

Chtěl jsem už být doma, říká Vašíček. S Brodem by si zahrál i první ligu »

V havlíčkobrodské sestavě by se už měl objevit také uzdravený kapitán Miroslav Třetina, kromě něj se v Kotlině poprvé představí dva noví hráči na zkoušku. O dres s BK na hrudi zabojují český brankář Michal Chmel a lotyšský obránce Niklavs Balgalvis. Oba mladíci mají 21 let a naposledy působili mimo svou rodnou vlast.

Pecka pro druholigový Havlíčkův Brod: K postupu má pomoci Vašíček »

Chmel, který byl na zkoušce už v prvoligových Litoměřicích, chytal šest sezon ve Švýcarsku, kam odešel během sezony 2011-12 z ústeckého mladšího dorostu. V NLA však starty nesbíral, loni se představil jen v NLB. A Lotyš Balgalvis? Dva ročníky strávil v americké WSHL, v nejvyšší lotyšské soutěži pak zaznamenal 31 startů.

Havlíčkův Brod udržel střelce Endála. Z Třebíče navíc přichází Milfait »

Teď oba zabojují o dres Havlíčkova Brodu, tamní vedení už dřív přivedlo řadu zajímavých jmen. Největší letní posilou je bez jakýchkoli pochybností obránce Jiří Vašíček, který má na kontě 515 extraligových utkání. Bruslaři dál přivedli třeba třebíčského Jana Milfaita a dokázali udržet také elitního kanonýra Lukáše Endála.

Aktuální soupiska BK Havlíčkův Brod 2017-18

Brankáři:
Jiří Adam, Michal Chmel, David Marek, Čeněk Novák.

Obránci:
Niklavs Balgalvis, David Bušek, Martin Kříž, Kryštof Kulhánek, Michal Semrád, Tomáš Semrád, David Vala, Jiří Vašíček.

Útočníci:
Filip Beneš, Lukáš Endál, Daniel Homola, Jakub Hoskovec, Tomáš Chlubna, David Kozlík, Petr Kuchta, Tomáš Ludvík, David Michálek, Jan Milfait, Patrik Přidal, Daniel Spratek, Vladimír Szilva, Jakub Šuhaj, Miroslav Třetina, Vojtěch Veverka, Luboš Voříšek, David Voženílek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz