Další posila ze slovenské extraligy? Jihlava zkouší útočníka Surovku

Foto: Facebook HC Dukla Jihlava

Extraligový nováček stále hledá posily – na zkoušku do Jihlavy proto dorazil sedmadvacetiletý Filip Surovka (na fotce s číslem 21). Slovenský útočník zasáhl už do čtvrtečního přípravného duelu proti Kometě. Dukla v Brně prohrála 1:3 a Surovka se do statistik bodově nezapsal.

Fanshop

Surovka se už o smlouvu v extralize jednou ucházel – před šesti lety trénoval s Karlovými Vary. Nakonec ale celý ročník 2011/2012 vynechal a po návratu k hokeji hrál tři roky v nižší slovenské soutěži. 

Poslední dvě sezony strávil v Martině. V 66 zápasech minulého ročníku dal čtrnáct gólů a na sedmnácti asistoval. Týmu pomohl k postupu do semifinále, jenže po sezoně Martin z finančních důvodů slovenskou extraligu opustil. 

180 centimetrů vysoký Surovka má nyní možnost prosadit se v Česku. 

Pokud na zkoušce uspěje, stane se třetí jihlavskou posilou ze slovenské nejvyšší soutěže. Ze Zvolena přešel do Dukly střelec Radovan Puliš a z Nitry dorazil Radoslav Macík.

Aktuální kádr HC Dukla Jihlava

Brankáři: Jakub Škarek, Lars Volden, Josef Kořenář, Jan Brož.

Obránci: Petr Šidlík, David Kajínek, Erik de la Rose, Nicolai Bryhnisveen (zkouška), Petr Ulrych, Jan Zdráhal, Jakub Suchánek, Ladislav Pospíchal, Václav Půža, David Váňa.

Útočníci: Tomáš Čachotský, Adam Zeman, Filip Seman, Radovan Puliš, Lukáš Žálčík, Radoslav Macík, Anatolij Protasenja, Josef Skořepa, Richard Diviš, Lukáš Anděl, David Čermák, Radek Hubáček, Tomáš Jiránek, Filip Surovka (zkouška).

Filip Surovka se v roce 2011 chvíli připravoval s Karlovými Vary.

Filip Surovka se v roce 2011 chvíli připravoval s Karlovými Vary. | Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz