Další gól! Teď se Kubalík těší na souboj s bráchou: Ale mám drobet nervy

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Nejlepší útok versus nejlepší obrana? V pátečním šlágru vyzněl tenhle souboj pro plzeňskou Škodovku. Indiáni vystřihli na severu Čech povedený obrat, který odstartoval nejlepší střelec Tipsport extraligy Dominik Kubalík. Skóroval už podeváté v sezoně a i jeho zásluhou se Plzeň dostala před Chomutov do samotného čela tabulky!

Fanshop

Piráti se i po porážce nadále pyšní nejlepší obranou, která inkasovala pouze šestnáct branek, což činí dvě na zápas. „Na zápas jsme se hodně připravovali. Defenzivu mají zmáknutou neskutečně dobře. Nebylo to nic lehkého,“ přiznal Dominik Kubalík.

„Museli jsme být mnohem obětavější, když jsme si nahazovali puky a bojovali o ně v pásmu. Museli jsme si pro puky chodit a sbírat si je, když mají silné beky jako je Tomáš Slovák nebo Juraj Valach, tak to není legrace,“ pokračoval. „Chomutov takhle hraje pořád, je těžké proti nim hrát. Hrají defenzivně a pak mají výborné přesilovky,“ připojil.

Škodovka má největší sílu v prvních dvou lajnách, kde nastupují nejproduktivnější hráči extraligy – Tomáš Mertl (7+6), Milan Gulaš (6+7) a Dominik Kubalík (9+3) nastřádali dohromady 38 bodů za dvaadvacet gólů a šestnáct asistencí. „My se snažíme, aby všechno dobře fungovalo, tak jak to zatím funguje. Máme role rozdělené v rámci lajny. Jsou tam nahrávači. Já jenom střílím,“ prozradil Kubalík.

Jeho vyrovnávacímu gólu z poloviny duelu předcházel zákrok na hranici pravidel, který se nelíbil domácím fanouškům. „Možná by to mohl být faul. Ale když jsem to pak viděl, tak to nebyl. Chytal puk vkleče, takže už na zemi byl. Snažil se odpálit puk a pak jsme se srazili,“ popsal celou situaci.

„Abych řekl pravdu, myslel jsem, že mu Kracík vypíchne puk hned, ale on se nějak otočil. Bylo to na náhodu, jak se puk odrazí. Šel jsem sám na bránu a zkusil vystřelit mezi nohy stejně jako v první třetině, naštěstí to vyšlo,“ oddychl si a připomněl tři promarněné šance z první poloviny duelu.

Plzeňští do zápasu s Piráty získali na kluzištích soupeřů pouze tři body za prohru a výhru po uplynutí šedesáti minut. S Chomutovem zisk z venku zdvojnásobili. „Jsem rád, že jsme konečně získali nějaké body venku,“ uvedl plzeňský odchovanec.

„Když dostaneme gól venku, jsme opaření a padne na nás trochu deka. Proti Chomutovu jsme se s tím docela vypořádali. Hráli jsme pořád stejně a dali jsme brzo branku,“ řekl. „Venku jsme zakřiknutí, ale musíme tam hrát stejně jako doma, kde na soupeře vlétneme a jsme na koni,“ velel bronzový medailista extraligy.

V neděli Plzeň přivítá na vlastním ledě nováčka z Jihlavy, kde hraje i Dominikův starší bratr Tomáš. „Otázku na tohle téma jsem nechtěl. Už to v hlavě mám delší dobu. Bude to něco speciálního. Těším se, ale mám drobet nervy. Nevím, jaké to bude. Bude to něco jiného, než když jsem hrál proti bratrancovi ve Slavii, už to bylo divné. Myslím, že přijde dvacet nebo třicet lidí. Doufám, že budou fandit nám,“ uzavřel Dominik Kubalík.

Sestřih utkání Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz