Další Čech v NHL: Tomáš Hyka má namířeno do Las Vegas

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Podle informací deníku Sport se mladoboleslavský útočník Tomáš Hyka dohodl na smlouvě s Vegas Golden Knights, novým účastníkem zámořské NHL.

Fanshop

„Tomášův odchod nám oznámil jeho agent. Víc zatím nevíme, ale trochu jsme tento krok čekali a podle toho se i zařizovali,“ uvedl pro iSport.cz sportovní manažer Mladé Boleslavi Luděk Bukač.

Čtyřiadvacetileté křídlo má za sebou průlomovou sezonu. Hyka získal v 53 extraligových zápasech 43 kanadských bodů (21+22) a vybojoval si premiérovou účast na seniorském mistrovství světa. V Paříži odehrál čtyři utkání (bez bodu).

Už během šampionátu se hovořilo o zájmu z NHL. „Proto člověk hokej hraje, aby si jednou vyzkoušel NHL," říkal tehdy.

Dočkal se.

Útočníka se skvělým bruslením v roce 2012 draftovali ze 171. pozice Los Angeles Kings. Hyka se zúčastnil také tréninkového kempu Philadelphie. Smlouvu s týmem NHL ale podepíše až nyní – a zároveň se stane prvním Čechem v historii Golden Knights.

„Proto člověk hokej hraje, aby si jednou vyzkoušel NHL."

Hyka je čtvrtým extraligovým hráčem, kterému se v uplynulých týdnech podařilo získat smlouvu v NHL. Se San Jose se dohodl donedávna liberecký bek Radim Šimek, do Chicaga zamířil exchomutovský David Kämpf a místo v brankovišti Detroitu se pokusí vybojovat loňská opora Plzně Matěj Machovský.

Ze Znojma, které hraje mezinárodní EBEL, navíc do NHL odchází Libor Šulák. Nebojácný obránce se upsal Detroitu Red Wings.

Vegas buduje tým pro premiérovou sezonu
V ročníku 2017/2018 bude hrát National Hockey League 31 týmů. Do nejprestižnější hokejové soutěže se nově zapojí Vegas Golden Knights.

Manažer týmu George McPhee prozatím uzavřel smlouvy s dvěma hráči: kanadským mladíčkem Reidem Dukem a ruským útočníkem Vadimem Šipačovem. Spekuluje se také o příchodu petrohradské hvězdy Jevgenije Dadonova. Dalším hráčem z Evropy, kterého si Las Vegas vyhlédlo, je Tomáš Hyka.

Převážnou část mužstva budou tvořit hokejisté, které si Vegas vybere v rámci rozšiřovacího draftu. Stávajících třicet klubů NHL oznámí jména chráněných hráčů do 17. června. Golden Knights z nechráněných hokejistů složí tým, jehož podoba bude oznámena 21. června.

Prezentace Vegas Golden Knights.

Prezentace Vegas Golden Knights. | Foto: nhl.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz