Čtyři body? Jsem sváteční střelec, směje se kápo Olesz. Krotí euforii

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

26. prosince 2017, 20:29

Adam Bagar

To je jízda. Hokejisté Vítkovic mají formu jako hrom, za posledních osm extraligových utkání neztratili ani bod při fantastickém skóre 33:9 a na druhý Hradec Králové ztrácejí pouhé dva body. Takovou sérii mnozí jejich fanoušci nepamatují. V samostatné české extralize se něco takového Ostravanům povedlo poprvé. "Euforie? Tady těm mladým klukům nemůžete nic povolit," usmívá se Rostislav Olesz, jenž řídil střelecký koncert proti Bruslařům čtyřmi body.

Fanshop

Zpočátku vůbec nic vítkovické kanonádě nenasvědčovalo. Bruslaři hráli vyrovnanou partii, ale potopila je 69 sekund dlouhá přesilovka pět na tři. V ní v podstatě neohrozili domácí branku a po Oleszově návratu z trestné lavice dokonce sami inkasovali. "Tam jsme to výborně ubránili, získali psychickou pohodu a navíc ve čtyřech skórovali, což nám moc pomohlo," říká Rostislav Olesz k dost divokému závěru první dvacetiminutovky.

Když Marek Hrbas otevřel skóre, na světelné kostce svítil čas 19:56. A byla to jubilejní stá trefa ostravského týmu v aktuální sezoně. "Tak to děkujeme za upozornění, hned se tomu budeme věnovat," culí se vítkovický útočník s vidinou nějakého toho příspěvku do týmové kasy. Ačkoli to tak nemusí na první pohled vypadat, Bruslaři dlouho v Ostravě hráli vyrovnanou partii, ale několikrát ztroskotali na výborném Patriku Bartošákovi.

Po prvním gólu už to šlo samo, hlásí Lukáš Kucsera

"Byli pro nás pořád hrozbou a měli šance. Hlavně za stavu 1:0, tam nás Patrik hodně podržel. Pak chytil dokonce trestné střílení, tam se zápas lámal," myslí si Rostislav Olesz, který vzápětí dodal svým parťákům klid na hokejky. Nejdřív připravil vítěznou branku pro Davida Květoně a pak sám v přesilovce výstavní střelou zařídil po dvou třetinách luxusní vedení 3:0. To svěřenci trenérů Petra a Trnky ještě navýšili, slavili vítězství 7:1.

Kapitán Rostislav Olesz se nakonec v utkání zaskvěl čtyřmi body za dvě branky a stejný počet nahrávek. "Já jsem sváteční střelec," směje se zkušený útočník, který dvakrát mířil do černého v přesilové hře. Ty Ostravanům vycházely náramně, využili hned tři ze čtyř. A dařilo se jim i při vlastním oslabení. V početní nevýhodě udeřili dvakrát a znovu potvrdili, že v tomhle ohledu v soutěži nemají konkurenci, v oslabení dali už devět gólů.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

V čem tkví jejich kouzlo? "Tam je víc aspektů. Když jdete na přesilovku, tak nemyslíte tolik na defenzivu. Někdy jsou tam i čtyři útočníci a jediný obránce. Když se to dobře vyhodí a ten bek propadne, tak většinou jedete dva na jednoho. Ale všechno to vychází z defenzivy," má jasno Olesz, který drtivý výsledek nijak nepřeceňuje. "Je sice moc pěkný, ale neodpovídá moc tomu, jak Mladá Boleslav první dvě třetiny hrála," přiznává.

Vítkovice hrají ve velké pohodě, uspěly už poosmé za sebou a v dané sérii neztratily ani bod. V samostatné české soutěži jde o jejich rekord, celkově pak víc výher zapsaly jen v mistrovské sezoně 1980-81. Tehdy zaválely devětkrát v řadě. "Jsme samozřejmě rádi za každou výhru, ale sezona pořád běží a soutěž je hrozně vyrovnaná," uvědomuje si Rostislav Olesz, který se stejně jako vítkovický lodivod Jakub Petr snaží krotit euforii.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz