Čtvrtý triumf v Radegast indexu. Začíná hon na bojovníka Výtiska

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Přerušení nadvlády Jana Výtiska v letošním Radegast indexu bylo až do posledního prosincového utkání doslova na spadnutí. Olomoucký obránce Jan Jaroměřský vedl statistiku bojovníků před druhým Janem Výtiskem. Vítkovický nestor však v posledním extraligovém zápase nasbíral deset bodů a posunul se na první místo. Prosincové bodování tak ovládl s náskokem jediného bodu a počtvrté za sebou získal zelenou helmu pro nejobětavějšího hráče.

Fanshop

Se zelenou helmou, symbolem extraligových bojovníků, už se pomalu loučil. Před posledním utkáním v Litvínově věděl, že na aktuálního lídra Radegast index metriky Jana Jaroměřského ztrácí jedenáct bodů. „Popravdě jsem s tím už nepočítal. Honza vedl o dost bodů a já si byl jistý, že zelenou helmu vyhraje on. Sám už jsem měl nachystanou helmu modrou,“ vrací se k poslednímu utkání loňského roku obránce Jan Výtisk.

Nebyl by to ale vyhlášený srdcař, aby ze sebe nevydoloval maximum. A povedlo se. Vítkovice si z Litvínova odvezly výhru 2:1, Výtisk si navíc přibalil deset bodů do Radegast indexu, který tak celkovými 68 body ovládl počtvrté za sebou. Jeho konkurent Jan Jaroměřský si totiž připsal dva záporné body a zaostal za vítězem o jediný bod.

„Prohrát takhle těsně je samozřejmě škoda. Na zelenou helmu jsem si trochu myslel, ale vím, že dokud není nic hotovo, neupínám se k tomu,“ říká k prosincovému vývoji olomoucký obránce, který svého vítkovického soupeře považuje za srdcaře a obětavého bojovníka. „Pokud v každém utkání udělá deset až dvanáct bodů, pak si zelenou helmu zaslouží. Ale nebojte, on jednou s hokejem skončí. To pak dostaneme šanci i my,“ dodává se svým pověstným humorem Jaroměřský.

Zelená helma Jana Výtiska prošla od října, kdy mu jako vítězi každoměsíčního hodnocení náleží, nemalou obměnou. Říjnová a listopadová utkání odehrál se jménem Petra Míčka. Ten byl za svou obětavost pro milovaný klub vyhlášen v rámci projektu Hořká volba nejobětavějším fanouškem Vítkovic, odměnou mu pak bylo jeho jméno právě na Výtiskově zelené helmě. V prosinci odehrál utkání proti Spartě s kamerou v helmě. Pro lednová utkání převezme Výtisk novou zelenou helmu z rukou zkušeného hokejového obránce a bývalého hráče Vítkovic Daniela Kysely v průběhu nadcházejícího týdne.

Co je Radegast index?

Radegast index je parametr statistik, který je od sezony 2013-14 sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře. Na základě Radegast indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast index hráč měsíce. Více zde.

Co je Hořká volba?

Hořká volba je součást letošního ročníku nejvyšší hokejové soutěže. Projekt má za cíl najít v každém extraligovém klubu nejobětavějšího fanouška, který se obětoval se pro klub. Více informací o projektu a možnost nominovat fanouška s příběhem hořké volby najdete zde.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz