Co nejde ráno, musí jít večer, řekl si „žokej“ Konrád a odčinil minelu

Foto: Zdeněk Polák, hc-olomouc.cz

18. ledna 2016, 9:33

David Jahoda

Problém s rozehrávkou měl již v minulých zápasech, teď se však dopustil velkého kiksu! Tradiční olomoucká opora brankář Branislav Konrád v utkání proti Vítkovicím vyrobil velkou chybu, kterou soupeři daroval laciný gól. Jeden z nejlepších gólmanů extraligy však nakonec smutnit nemusel. Svou hrubku odčinil v nájezdovém rozstřelu, i když po duelu prozradil, že při ranním rozbruslení tváří v tvář spoluhráčům téměř pokaždé kapituloval.

Fanshop

I mistr tesař se někdy utne. Přesně takové přísloví sedí k olomouckému brankáři Branislavu Konrádovi. Při pohledu na gólmanské statistiky soutěže jej naleznete na vrcholu, tentokrát ale vyrobil chybu, za kterou zaplatil. Za vyrovnaného stavu shrábnul ze vzduchu letící kotouč, který se snažil rychle rozehrát. Se spoluhráčem si však nerozuměl, čehož Vítkovice využily.

„Bylo to nedorozumění s obráncem. Musíme si zakřičet, i když je fakt, že pod kotlem toho moc slyšet nejde. Ale zkrátka jsem udělal chybu, nepodíval jsem se, jestli jde nebo nejde. Ale bojovali jsme, podařilo se nám vyrovnat,“ popisoval Konrád moment, díky kterému se Ostravané dostali do jednobrankového náskoku.

Osmadvacetiletý Slovák působí po celý zápas vždy velice soustředěně, dokonce ani během reklamních přestávek neopouští své stanoviště. Rozhodil ho laciný gól? „Ponadávám si sám na sebe, a tím to v podstatě ze sebe shodím. Měli jsme před sebou ještě dvě třetiny. Kdybych tu chybu udělal minutu nebo dvě minuty před koncem, určitě bych byl naštvaný víc. To samé, pokud bychom prohráli. Ale chyby se stávají, a bohužel jsem ji teď udělal já. Děkuju ‚chalanům‘, že zabojovali i za mě,“ oddechl si Konrád.

Brankář, který má na svém kontě nejvíc čistých kont v celé extralize, se snažil celou situaci zachránit vyhozením kotouče po mantinelu. To se mu však stalo osudným. Nyní ví, že by se rozhodl jinak. „Měl jsem zacouvat do brány, nebo jít o puk bojovat k mantinelu. Bohužel jsem kotouč odevzdal jejich hráči a dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ zabědovala si olomoucká brankářská jednička.

Konrád však dostal šanci, jak své zaváhání napravit. Brankou Dávida Buce totiž Mora ve třetí třetině vyrovnala, a když ani jeden z celků neskóroval v nastavení pětiminutovce, přišly na řadu nájezdy. Ideální příležitost pro vysokého Slováka. „Problesklo mi to hlavou. Zároveň jsem si věřil, protože ráno jsem dostal z deseti nájezdů asi osm gólů. Takže jsem si řekl, že když to nejde ráno, musí to jít večer,“ rozesmál novináře.

Dva z pěti exekutorů Vítkovic byli pro olomoucké fanoušky velmi známí. Petr Kolouch a Lukáš Kucsera ještě v prvoligové době na Hané hostovali a několikrát se prezentovali šikovnými kličkami, které Kohoutům zajistily vítězství v nájezdech. Konráda na to však nikdo neupozorňoval. „Nemám rád, když vím, co který hráč dělá. Jsem raději, když mám čistou hlavu,“ prozradil Konrád, jenž svou výpověď doplnil:  „Věděl jsem, že Olesz má dobrou střelu, myslel jsem si tedy, že bude střílet. Nakonec ale udělal úplně něco jiného,“ popsal jediný nájezd, při kterém kapituloval.

„Nemám rád, když vím, co který hráč dělá. Jsem raději, když mám čistou hlavu.“

Když v páté sérii procedil olomoucký útočník Marek Laš puk mezi Kantorovými betony a Konrád zneškodnil pokus Balána, bylo jasno o tom, že druhý bod zůstane na Hané. Kohouti tak Vítkovice zdolali vůbec poprvé v sezoně, navíc si připsali čtvrtou domácí výhru v řadě. Ostravané naopak klesli z desátého na jedenácté místo.

>> VIDEO: Pan „Nula“ roztleskávačkou! Konrád roztančil celý stadion

Konrád si zisku dvou bodů velice cenil. „Bereme to tak, že je pro nás každý bod dobrý. Důležité je, že se k nám Vítkovice nepřiblížily, naopak my je odsunuli, i když jen o bodík. Ale pro mě je výhry jako výhra. Určitě by to o ten bod bylo lepší, my však musíme sbírat body a je jedno jakým způsobem,“ nechal se slyšet slovenský strážce olomoucké svatyně.

 

Mora proti Vítkovicím vydřela dva body za výhru v nájezdech. Čtvrté vítězství v řadě na domácím ledě se proto muselo řá...

Zveřejnil(a) HC Olomouc dne 17. leden 2016

Branislav Konrád není v extralize sice dlouho, dokázal však na sebe za tu dobu upoutat velkou pozornost. Jednak za tím stojí jeho kvalitní výkony, víc ho ale zřejmě zviditelnily jeho pozápasové oslavy. Pádlování, atletické disciplíny, odpalování sněhových koulí či roztleskávačka. Zdá se však, že Konrádova studna nápadů je bezedná. Jak oslavil výhru nad Vítkovicemi? Jízdou na „koni“. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz